SPONSORZY
  • krex
  • naftan
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576
  • rs
  • 15628602_1264863410244921_2048086289_o

 

Home Koluchstyl Aktualności Ogólnopolski Turniej młodzików i kadetów oraz Puchar Polski seniorów, seniorek i młodzieżowców w Koluchstyl – Lublin 2017 ( FOTO )
seminaroim koluchstyl
seminarium koluchstyl
rozgrzewka1
rozgrzewka
puchar
przed zawodami
Paweł Zimnoch1
patryk Pietrzeniak
Kasia Waluk
Karol Sobolewski
joasia Kruk
grupowe dzieci
DSCN0292 (FILEminimizer)
DSCN0274 (FILEminimizer)
DSCN0266 (FILEminimizer)
DSCN0248 (FILEminimizer)
DSCN0231 (FILEminimizer)
20170319_160936
20170319_160044
20170319_155304
20170319_132529
20170319_120043
20170319_115351

Ogólnopolski Turniej młodzików i kadetów oraz Puchar Polski seniorów, seniorek i młodzieżowców w Koluchstyl – Lublin 2017 ( FOTO )

0
0

Sezon w polskiej sztuce walki Koluchstyl został rozpoczęty w Lublinie. Rozegrane zostały tam dwa turnieje – Ogólnopolski Turniej młodzików i kadetów oraz Puchar Polski seniorów, seniorek i młodzieżowców. Otwarcia zawodów dokonał twórca stylu Wiesław Koluch wraz z Dyrektorem Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie Markiem Sikorą i prezesem ZTS Sokół Lublin Krzysztofem Borycem.

Podczas otwarcia również obecny był przyjaciel naszej dyscypliny Jerzy Lipski reprezentujący Lubelską Federację Sportu. W turnieju licznie uczestniczyli zawodnicy z całej Polski, gdyż turniej seniorów był ostatnim etapem eliminacyjnym do wyłonienia zawodników na World Games Plaza i Mistrzostwa Świata w Koluchstyl, które odbędą się w lipcu we Wrocławiu. Tradycyjnie już zawodnicy z podlaskich klubów zdominowali turniej seniorów wygrywając w sześciu z dziesięciu kategorii wagowych. Nasi mistrzowie z KS Sumo Koluch nie zawiedli.

W kategorii +109 weteran maty Edward Koluch bez problemu poradził sobie z dwukrotnie młodszymi rywalami. W kategorii 109 kg Paweł Zimnoch bardzo szybko doszedł do finału, gdzie zmierzył się ze Sławomirem Dudkiem, prezesem klubu Terminator Wysokie. Sławek Dudek to trener, nauczyciel wf, jednocześnie prezes Lubelskiego Związku Sportowego Koluchstyl. Ogromne doświadczenie Pawła spowodowało, że przeciwnik musiał uznać jego wyższość. W kategorii 91 kg Patryk Pietrzeniak był jak zwykle bezkonkurencyjny.

Na pochwałę zasługuje również jeden z rodziców naszych małych mistrzów Wojtek Biały, który trenuje z naszą grupą zaledwie od kilku miesięcy. Świetnie spisał się z rywalami i w swoim debiucie zajął trzecie miejsce. W kategorii 82 kg dwaj nasi zawodnicy Piotr Cwalina i Jan Romanowski zajęli ex aequo trzecie miejsce. Piotrek był faworytem tej kategorii, jednak w walce o finał uległ zawodnikowi z Lublina. Janek był faworytem kategorii 74 kg, ale nie zdołał utrzymać limitu wagi. Również bardzo dobrze zaprezentował się nasz młody zawodnik Radosław Radzikowski, który w kategorii 82 kg zajął piąte miejsce, a Kamil Tołwiński i Piotrek Kułakowski był siódmy. Po półtorej rocznej przerwie w treningach wrócił były mistrz świata w kategorii 65 kg Karol Sobolewski, który tym razem wystartował w kategorii 74 kg, gdzie zdobył złoto. Nasze mistrzynie świata Kasia Waluk w kategorii +74 kg i Julia Łodzińska w kategorii 74 kg tradycyjnie już uplasowały się na pierwszych miejscach.

Na szczególne uznanie zasługuje Ania Waluk, siostra naszej mistrzyni, która w pięknym stylu wywalczyła drugie miejsce w kategorii +74 kg. Srebro w kategorii 65 kg wywalczyła nasza młodziutka zawodniczka Agnieszka Owczarczuk, która udowodniła, że w przyszłości jest w stanie wygrywać z najlepszymi zawodniczkami w swojej kategorii wagowej. W kategorii 58 kg Joanna Kruk walczyła na jednym poziomie z reprezentkami Mistrzostw Świata i Europy, gdzie o zwycięstwie zadecydowali sędziowie wskazując bardziej aktywną zawodniczkę. Asia Kruk, podobnie jak Agnieszka Owczarczuk powinna w przyszłości zdominować swoją kategorię. Obie zawodniczki trenują pod okiem samego twórcy stylu Wiesława Kolucha, więc tym bardziej szanse na złoto ich wzrastają. Również młodzi zawodnicy reprezentujący Zespól Szkół Kleosin bardzo dobrze zaprezentowali się zdobywając 6 medali, w tym dwa złote. W zawodach wystąpili również zawodnicy z MMA Vale Tudo Białystok oraz Sambo Białystok.

Jak zawsze zawody przeprowadzone były w bardzo sympatycznej atmosferze, pełnej życzliwości, ciepła i co najważniejsze bez interwencji lekarza. Po raz kolejny został potwierdzony argument, że polska sztuka walki Koluchstyl jest bezpieczną dyscypliną, którą mogą uprawiać zarówno małe dzieci jaki i ich starsi rodzice.

Nad przebiegiem zawodów czuwała wykwalifikowana kadra sędziów w składzie – Wiesław Koluch, Krzysztof Boryc, Marcin Boryc, Wiesław Karol Koluch, Piort Lajdorf, Jan Bajena, Jacek Sidorowicz, Edward Koluch, Anna Waluk, Angelika Matwiejczyk, Piotr Cwalina, Jan Romanowski i Karol Sobolewski.

Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji zawodów należą się dla Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie i Urzędu Miasta w Białymstoku. Jednak na szczególne wyróżnienie zasługują jak zwykle nasi sponsorzy: Firma Krex – Jan Michalczuk i Adam Malinowski, Firma Naftan – Marcin Szymczuk i RS Budownictwo – Robert Skrzypkowski, N-Wax.

W tym roku odbędzie się wiele imprez Koluchstyl na całym świecie. Organizacje poszczególnych państw, które zrzeszone są w Światowej Organizacji Koluchstyl organizują zawody w swoich krajach, jak również mistrzostwa kontynentalne. Nasza kadra Koluchstyl będzie uczestniczyć w Otwartych Mistrzostwach Afryki, które odbędą się w maju w Kapsztadzie w RPA. Najważniejszą jednak dla nas imprezą jest World Games Plaza oraz Mistrzostwa Świata w Koluchstyl. Obie imprezy odbędą się pod koniec lipca we Wrocławiu.

Nie zapomnieliśmy też o kibicach z Białegostoku. W maju odbędzie się II Turniej w Koluchstyl „Młodzi Wojownicy Podlasia”, gdzie uczniowie szkół podstawowych będą rywalizować o tytuł najlepszej szkoły w województwie w polskiej sztuce walki Koluchstyl. Zawody dzieci zostaną poprzedzone licznymi seminariami w Koluchstyl, które w podlaskich szkołach przeprowadzą nasi mistrzowie seniorzy.

We wszystkich imprezach Koluchstyl uczestniczy wiele telewizji. Relacje jak zwykle można oglądać na portalach – PodlaskiSport.pl, wojownicysport.pl, sporty- walki.org

Wyniki Puchar Polski seniorów i młodzieżowców:

I miejsce – Katarzyna Waluk /kat. +65 kg młodzieżowców i kat.+74 kg seniorów/, Julia Łodzińska / kat. 74 kg seniorów/, Karol Sobolewski /kat. 73 kg seniorów/, Patryk Pietrzeniak /kat. 91 kg seniorów/, Paweł Zimnoch /kat. 109 kg seniorów/, Edward Koluch /kat. +109 kg seniorów/

II miejsce – Agnieszka Owczarczuk /kat. 65 kg seniorów/, Anna Waluk /kat. +74 kg seniorów/, Arkadiusz Romaniuk Vale Tudo Białystok /w kat. +80 kg młodzieżowców/, Lichiev Ramazan Vale Tudo Białystok /w kat. +109 kg seniorów/

III miejsce – Agnieszka Owczarczuk /kat. 65 kg młodzieżowców/, Joanna Kruk /w kat. 58 kg seniorów/, Piotr Cwalina i Jan Romanowski /w kat. 82 kg/, Wojciech Biały /w kat. 91 kg seniorów/, Piotr Rogiński Sambo Białystok /w kat. 109 kg seniorów/

Wyniki Ogólnopolski Turniej Dzieci:

ZS Kleosin: Julia Brzozowska – I miejsce, kat. 30 kg, Piotr Biały – I miejsce, kat. 35 kg, Dawid Mierzwa – II miejsce, kat. 60 kg, Patrycja Dernowska – III miejsce, kat. 26 kg, Wiktoria Hajda, III miejsce, kat. 23 kg, Kornelia Biały – III miejsce, kat. 45 kg.