SPONSORZY
  • krex
  • naftan
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576
  • rs
  • 15628602_1264863410244921_2048086289_o

 

Home Koluchstyl Aktualności 3 stycznia w Villi Tradycja w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie roku 2017 w Koluchstyl.
3 stycznia w Villi Tradycja w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie roku 2017 w Koluchstyl.

3 stycznia w Villi Tradycja w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie roku 2017 w Koluchstyl.

0
0

3 stycznia w Villi Tradycja w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie roku 2017 w Koluchstyl. W pięknej scenerii restauracji oraz w bardzo miłej atmosferze najlepsi zawodnicy Klubu Sportowego Sumo Koluch otrzymali nagrody za najlepsze wyniki sportowe.

Na początku Twórca Koluchstyl Wiesław Koluch opowiedział o sukcesach polskiej dyscypliny na świecie. A jest naprawdę czym się pochwalić. W lipcu nasza podlaska sztuka walki wystąpiła w bardzo prestiżowych igrzyskach World Games Plaza Wrocław 2017.

Podczas igrzysk zostały rozegrane III Mistrzostwa Świata w Koluchstyl. Jest to przeogromny sukces dla podlaskiej, w dodatku bardzo „młodej” dyscypliny, że znalazła się w najważniejszym wydarzeniu sportowym na świecie 2017 roku. Przypomnijmy, że w World Games uczestniczyło we wszystkich dyscyplinach około 3500 osób ze 113 państw. Kolejnym bardzo ważnym atutem dla Koluchstyl jest utworzenie Wyższej Akademii Koluchstyl w Dżakarcie w Indonezji. W 2017 roku odbyła się tam uroczysta inauguracja studencka podczas której zostały nadane sztandary – sztandar Akademii Koluchstyl i sztandar Indonezyjskiej Organizacji Koluchstyl. Twórca Stylu, a jednocześnie Prezes Światowej Organizacji Koluchstyl Wiesław Koluch nie ukrywał swojej dumy i zadowolenia, że dyscyplina którą stworzył, jest uprawiana już przez miliony osób w 56 krajach świata, a w niektórych wprowadzona jest w program na zajęciach wf. Wreszcie nastał najbardziej wyczekiwany moment spotkania – rozdanie nagród. Zawodnicy KS Sumo Koluch, a jednocześnie medaliści III MŚ w Koluchstyl otrzymali dyplomy o treści „..największy wynik sportowy w dyscyplinie Koluchstyl w roku 2017..” oraz miłe upominki. Po odbiór wyróżnień kolejno wychodzili Julia Łodzińska, Katarzyna Waluk, Edward Koluch, Paweł Zimnoch, Patryk Pietrzeniak, Karol Sobolewski i Piotr Cwalina. Wspólnie z Wiesławem Koluchem wyróżnienia były nadawane przez sympatyków i działaczy Koluchstyl – Krzysztofa Łukaszewskiego, Marcina Szymczuka, Bartosza Sochonia, Lecha Rutkowskiego, Leszka Mentela, Karinę Kurzewską, Jana Borawskiego. Zaznaczyć tu należy, że powyżsi medaliści są pierwszymi medaliści World Games w historii naszego województwa. Oprócz zawodników z Sumo Koluch w World Games Plaza uczestniczył również zawodnik Bestios Białystok Piotr Rogiński. Na spotkaniu wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że to jeszcze nie koniec nagród. Zawodnicy liczą, że tak ogromne wyniki zostaną docenione przez Prezydenta Miasta Białystok oraz Marszałka Województwa Podlaskiego w postaci nagród pieniężnych lub stypendiów.

Podczas spotkania miała miejsce jeszcze jedna miła niespodzianka. Właściciel Villi Tradycja, który zadbał o wyśmienity poczęstunek, otrzymał dyplom i odznakę Przyjaciela Dyscypliny Koluchstyl.
Na koniec spotkania Wiesław Koluch podziękował wszystkim tym, którzy przyczynili się do ogromnego sukcesu w rozwoju Koluchstyl. Wspomniał również o tych, którzy zaufali mu na początku przygody z Koluchstyl i trwaja z nim do dziś. Są to m.in. Jan Michalczuk, Adam Malinowski, Wiesław Omeljaniuk, Robert Skrzypkowski, Jarosław Dziemian.