SPONSORZY
  • krex
  • naftan
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576
  • rs
  • 15628602_1264863410244921_2048086289_o

 

Home Boks Liga WSB: Wenezuela pozyskała sześciu zawodników

Liga WSB: Wenezuela pozyskała sześciu zawodników

0
0

Drużyna Rafako Hussars Poland pozyskała sześciu zawodników, a jej grupowy rywal – Venezuela Caciques. W drafcie nie uczestniczyły pozostałe zespoły grupy C – Argentina Condors i Russian Boxing Team.

Venezuela Caciques będzie pierwszym przeciwnikiem Husarii w nowym sezonie. Mecz odbędzie się w połowie stycznia, ale dokładna lokalizacja nie jest znana. Pewne, że Wenezuelczycy przyjadą z nowymi zawodnikami w składzie.

Podczas wtorkowego draftu w Lozannie Venezuela Caciques pozyskała dwóch bokserów z Puerto Rico Hurricanes – Dominikańczyka Hectora Luisa Garcię Morę -60kg i Brazylijczyka Cosme Henrique Dos Santosa Nascimento -91kg. W zespole pozostał Willy Kyakonye, który w poprzednim sezonie przegrał na punkty z Igorem Jakubowskim. Tym razem zgłoszony jest w wadze… -75kg.

W kategorii -91kg nowymi bokserami są Kolumbijczyk Deivis Julio Blanco i Irlandczyk Darren O’Neill, a w +91kg – BiałorusinAliaksandr Kaleyeu. W wadze -69kg kontrakt podpisał Węgier Balazs Imre Bacskai.

W innych grupach duże „zakupy” zrobili działacze USA Knockouts, którzy zakontraktowali aż 8 bokserów, w tym znakomitego Chorwata Filipa Hrgovicia. Aż dziw bierze, że w Stanach Zjednoczonych brakuje zdolnych bokserów, którzy mogliby walczyć o Igrzyska w Rio czy Tokio.

W drafcie uczestniczyło tylko 8 z 16 drużyn. Po jednym cudzoziemcu dołączyło do Azerbaijan Baku Fires i Morocco Atlas Lions. Bardzo aktywnie, podobnie jak Amerykanie, byli szefowie British Lion Hearts i Mexico Guerreros – po 8 bokserów.

źródło: Polski Związek Bokserski