SPONSORZY
  • krex
  • naftan
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576
  • rs
  • 15628602_1264863410244921_2048086289_o

 

Home Karate ADAM CHLABICZ MISTRZEM POLSKI OYAMA KARATE W KUMITE!!!
ADAM CHLABICZ MISTRZEM POLSKI OYAMA KARATE W KUMITE!!!

ADAM CHLABICZ MISTRZEM POLSKI OYAMA KARATE W KUMITE!!!

0
0

W dniach 27-28 maja 2017 w Andrychowie odbyły się XXII Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów OYAMA PFK. Organizatorem tych bardzo udanych zawodów był Małopolski Klub Karate a współorganizatorem Urząd Gminy Andrychów i Klub Karate MAWASHI. Patronatem była OYAMA Polska Federacja Karate.

W zawodach wystartowała rekordowa liczba zawodników ok. 400 !!! z 34 klubów OYAMA Karate i 2 Kyokushin Tezuka GROUP. Zawody trwały dwa dni. W pierwszym dniu startowali do południa młodzicy i juniorzy młodsi w tzw. Lekkim Kontakcie. Najlepiej z białostockiej ekipy w tej konkurencji wypadła Oliwia Balczun, która startując w kategorii juniorek młodszych do 60 kg zajęła pierwsze miejsce i otrzymała puchar, dyplom i okolicznościowy medal. W tej konkurencji zawodnicy naszego klubu zdobyli jeszcze dwa medale. Patryk Świerbutowski startujący w kategorii do 40 kg zajął trzecie miejsce a Tomasz Tomczyk w kategorii do 45kg również był trzeci.

Po południu startowali młodzieżowcy, seniorzy i seniorzy starsi w konkurencji knockdown. Najlepiej z naszej ekipy wypadł Adam Chlabicz, który startując w seniorach w kategorii wagowej powyżej 80 kg zajął pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Polski 2017 roku, natomiast w kategorii seniorów starszych Krzysztof Rydzewski w kategorii do 80 kg również był pierwszy, a Marcin Siegieńczuk startujący w kategorii do 70 kg był drugi.

W niedzielę walczyli juniorzy i juniorzy starsi.Z naszego klubu w konkurencji junior starszy startował Michał Grabowski, który zajął trzecie miejsce w kategorii do 75 kg.

Zarząd Białostockiego Klubu Oyama Karate pragnie bardzo serdecznie podziękować Urzędowi Miejskiemu w Białymstoku za pomoc finansową niezbędną do przygotowania i udziału zawodników w zawodach.