SPONSORZY
  • krex
  • naftan
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576
  • rs
  • 15628602_1264863410244921_2048086289_o

 

Home Judo Anna Borowska: robię postępy i rozwijam swoje judo  
Anna Borowska: robię postępy i rozwijam swoje judo  

Anna Borowska: robię postępy i rozwijam swoje judo  

0
0

– Robię postępy i rozwijam swoje judo – mówi jedna z liderek kobiecej reprezentacji Anna Borowska (-57kg), która w poprzednim roku zdobywała złote medale Grand Prix i na Pucharach Świata. Do nowego sezonu przygotowuje się na zgrupowaniu w Mittersill.

– Ubiegłoroczne wyniki utwierdziły mnie w tym, że robię postępy i rozwijam swoje judo. Jednak marzenia krążyły bardziej wokół imprez mistrzowskich. A jeśli o nich mowa to nie sposób nie wrócić do walki z Mistrzostw Europy, gdzie wygrywając na 3 waza-ari, 13 sekund do końca poległam z zawodniczką rozstawianą z numerem 2 – powiedziała Anna Borowska (Kejza Team Rybnik), która w Warszawie przegrała z Kosowianką Norą Gjakova (wywalczyła brązowy krążek).

Rybniczanka przyznała, że główny cel – medal ME nie został zrealizowany i była to ogromna lekcja. Później walczyła na Mistrzostwach Świata w Budapeszcie, gdzie przegrała z brązową medalistką Igrzysk w Londynie i srebrną medalistką MŚ 2013 Amerykanką Marti Malloy.

– Walki z medalistkami Igrzysk i Mistrzostw Świata podczas debiutu w MŚ i Grand Slamie w Abu Dhabi pokazały jak blisko jestem światowego judo. Mimo że były przegrane, bardzo zmotywowały mnie do dalszej pracy, ale wiem, że mogę więcej – dodała.

23-letnia Anna Borowska w 2017 roku wygrała Grand Prix w Uzbekistanie, European Open w Czechach i African Open w Maroku. Zdobyła srebro z drużyną Polski podczas ME w Warszawie.

 Jeśli chodzi o rywalki, podziwiam wiele zawodniczek i od każdej staram się podpatrzeć to, co robi lepiej ode mnie i spróbować tego w swoim judo – mówi Polka, która za kilka miesięcy rozpoczyna walkę w kwalifikacjach o Igrzyska Olimpijskie 2020 w Tokio.

W krajowej wadze -57kg nie brakuje utalentowanych zawodniczek, zdobywających medale w zawodach mistrzowskich w młodszych kategoriach wiekowych. – Rywalizacja rodzi wynik, a w tej wadze jest duża. W każdej kategorii wiekowej w tej wadze są obiecujące zawodniczki – powiedziała Anna Borowska.

Reprezentanci Polski trenują obecnie w olimpijskim centrum treningowym w Mittersill. W campie, który potrwa do 16 stycznia, uczestniczy 1100 judoków z 46 krajów. Wśród nich są m.in. Karolina Pieńkowska, Agata Perenc, Julia Kowalczyk, Karolina Tałach, Daria Pogorzelec, Beata Pacut, Damian Szwarnowiecki, Piotr Kuczera i Maciej Sarnacki.