10.01.2018 godz. 18:00 – środa
VI kolejka – grupa B

Wrocławskie Centrum Kongresowe

Walkę obejrzysz w KLZ TV

AZ Supra Brokers Wrocław

AZ Supra Brokers Wrocław

VS

  KS Budowlani Łódź

Ostatni mecz sezonu zasadniczego PWPW KLZ we Wrocławiu, był meczem o ligowy prestiż.

Obie rywalizujące drużyny już wcześniej zapewniły sobie awans do fazy play-off rozgrywek PWPW KLZ. Menadżerowie drużyn zadbali, by stworzyć emocjonujące widowisko dla swoich kibiców. W składach drużyn zapaśnicze gwiazdy i zawodnicy młodego, zapaśniczego pokolenia. Ta mieszanka doświadczenia, zapaśniczej rutyny i młodości, ambicji i pasji walki dała znakomity efekt. We Wrocławskim Centrum Kongresowym oglądaliśmy walki, w których bohaterowie zapaśniczych zmagań, zaprezentowali w sposób atrakcyjny i widowiskowy, to co w zapasach najlepsze. Dużo efektownych rzutów, akcje techniczne pełne dynamiki i skuteczności. Gospodarze – AZ Supra Brokers Wrocław, asygnował do walk bardziej wyrównany skład i zapewnił sobie szóste zwycięstwo w drugim sezonie PWPW KLZ.

Najciekawszy pojedynek oglądaliśmy w kategorii wagowej do 63 kg (zapasy kobiet). Świeżo upieczona, brązowa medalistka Mistrzostw Świata U-23 – Tatyana Kit (AZ Supra Brokers Wrocław) pokonała aktualną Mistrzynię Polski – Natalię Kubaty (KS Budowlani Łódź). Walka była wyrównana, a jej wynik był otwarty do ostatnich sekund pojedynku. Skutecznymi atakami przewagę (4:2) uzyskała zawodniczka gospodarzy i utrzymała ją do końca tego zaciętego pojedynku.

W kategorii wagowej do 65 kg (styl wolny), Eryk Maj (AZ Supra Brokers Wrocław), pokonał młodego wilka PWPW KLZ- Zhosefa Baghramyana. Młody łodzianin (Mistrz Polski Juniorów), otrzymał srogą lekcję zapasów od doświadczonego zawodnika gospodarzy. Widowiskowy styl walki Eryka Maja, wzbudził uznanie w oczach sędziego głównego meczu i wrocławskiej publiczności. Zawodnik AZ Supra Brokers Wrocław, został MVP meczu. W drużynie AZ Supra Brokers Wrocław, nie zawiodły utytułowane Aline Focken i Jessica Blaszka, które pewnie wygrały swoje walki. W ekipie gości pojedynki wygrali : Kamil Skaskiewicz, Karol Turczyński , Arkadiusz Orłowski i Gevorg Sahakyan.

Drużyny AZ Supra Brokers Wrocław i KS Budowlani Łódź pokazały, że nie przypadkowo zakwalifikowały się do play-off PWPW KLZ. Zawodnicy obu drużyn stworzyli ciekawe widowisko sportowe. Mecze o finał PWPW KLZ z udziałem tych drużyn zapowiadają się jako wielkie zapaśnicze batalie.

AZ Supra Brokers Wrocław zmierzy się z Boruta – Olimpijczyk Wrestling Team Zgierz& Radom. KS Budowlani Łódź spotkają się w walce o finał z AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski.

AZ Supra Brokers Wrocław

19

AZ Supra Brokers Wrocław

VS

16

KS Budowlani Łódź

MVP meczu: ERYK MAJ

Sędzia główny: JAKUB SZCZEPANIAK