SPONSORZY
  • krex
  • naftan
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576
  • rs
  • 15628602_1264863410244921_2048086289_o

 

Home Bez kategorii K-1 DSF Kickboxing Challenge wzmacnia wagę półciężką – JAROSŁAW ZAWODNI debiutuje 9 marca w Nowym Dworze!
DSF Kickboxing Challenge wzmacnia wagę półciężką – JAROSŁAW ZAWODNI debiutuje 9 marca w Nowym Dworze!

DSF Kickboxing Challenge wzmacnia wagę półciężką – JAROSŁAW ZAWODNI debiutuje 9 marca w Nowym Dworze!

0
0

9 marca na gali DSF Kickboxing Challenge: TWIERDZA w Nowym Dworze Mazowieckim w federacji zadebiutuje mistrz Polski i Europy w K-1 Jarosław Zawodni. To kolejne wzmocnienie w kategorii do 91 kilogramów, w której DSF nie ma jeszcze mistrza. W pierwszym występie Zawodni zmierzy się ze zdobywcą Pucharu Świata z 2015 roku Karenem Tumasianem.

Reprezentant klubu KO Gym Świebodzice to znana postać w polskim kickboxingu. 30-letni Zawodni stoczył dotychczas czternaście zawodowych walk. Ma na koncie 10 zwycięstw i 4 porażki. Kontrakt z DSF Kickboxing Challenge zapewni mu regularne starty i mocnych rywali z europejskiej i światowej czołówki K-1. Najbliższy rywal Polaka słynie z potężnych kopnięć, ale „Jaro” pracuje nad zneutralizowaniem tego atutu.

– Oglądam już walki rywala i przygotowuję się pod jego styl. Tumasian stosuje dużo kopnięć przednią nogą. Do tego dochodzą low kicki i kopnięcia okrężne. Z tego powodu ćwiczę bloki i nastawiam się na ataki z kontry. Damy emocjonującą walkę! – obiecuje Zawodni.

Nowy zawodnik federacji nie kryje, że marzy mu się walka o tytuł mistrza DSF Kickboxing Challenge. Najpierw musi jednak udowodnić swą wartość w ringu. Chce tego dokonać już w debiucie 9 marca w Nowym Dworze Mazowieckim.

– Wiem, że federacja ściąga do siebie najlepszych zawodników i otwiera się na nowe kategorie. Zapewne wkrótce pojawi się szansa na pojedynek o tytuł mistrza w kategorii do 91 kilogramów. Taka walka i zdobycie mistrzowskiego pasa to mój cel i najwyższa wartość w sporcie. Będę do tego dążył – mówi 30-letni kickbokser.

Zawodni nie wyklucza też zrzucenia wagi. W bardzo mocno obsadzonej kategorii do 86 kilogramów mistrzem DSF Kickboxing Challenge jest Maksymilian Bratkowicz, ale do walki o pas dąży także złoty medalista World Games 2017 Dawid Kasperski. Z każdym z nich Zawodni dzielił już ring i nie ma nic przeciwko kolejnym starciom.

– Nie wykluczam zejścia do niższej kategorii. Walczyłem amatorsko z mistrzem DSF Maksem Bratkowiczem i zawodowo dwukrotnie z Dawidem Kasperskim. Pierwszą walkę wygrałem po pięciu rundach, drugą przegrałem po trzech. Możemy się spotkać po raz trzeci, żeby sprawdzić, kto z nas naprawdę jest lepszy – proponuje Zawodni.

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych kilkunastu miesiącach DSF Kickboxing Challenge będzie organizować walki o kolejne pasy mistrzowskie. Federacja nie ma jeszcze czempionów K-1 w trzech wagach: do 71 kg, 77 kg oraz 91 kg.

– Zależy nam na tym, żeby w każdej kategorii mieć przynajmniej kilku bardzo mocnych kickbokserów. Będziemy ich ze sobą konfrontować, a najlepsi dostąpią zaszczytu toczenia walk o mistrzowskie pasy – tłumaczy Robert Złotkowski, dyrektor sportowy DSF Kickboxing Challenge. – Nie chcieliśmy rozdawać tytułów zbyt szybko. Budujemy naszą federację na bazie szeroko zakrojonego planu. Mogę zdradzić, że w 2018 roku DSF Kickboxing Challenge wyłoni nowych czempionów. Pierwszym jest Maks Bratkowicz, który zdobył pas na gali we Wrocławiu. Kolejnych poznamy już wkrótce – kończy.

Na gali DSF Kickboxing Challenge: TWIERDZA odbędzie się Turniej Mistrzów K-1, który wyłoni pretendenta do tytułu w wadze do 65 kilogramów. Podczas tej samej imprezy na ring po kontuzji wróci mistrz tej kategorii – Jan „Iron” Lodzik, który już teraz nie może doczekać się starcia z triumfatorem. W walce wieczoru w federacji zadebiutuje wracający do kickbokserskich korzeni Piotr Strus (91 kg), którego czeka starcie z Brice’em Kombou z Kamerunu.

Transmisja na żywo z Nowego Dworu Mazowieckiego w Canal+ Sport 2, Player.pl oraz na platformie DSFLIVE.com. Ostatnie bilety na galę DSF Kickboxing Challenge: Twierdza są jeszcze dostępne w cenie od 50 PLN w serwisie TicketClub.pl.