SPONSORZY
  • krex
  • naftan
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576
  • rs
  • 15628602_1264863410244921_2048086289_o

 

Home Bez kategorii MMA GLORY 44: RAFAŁ DUDEK OFICJALNIE POZNAŁ RYWALA
GLORY 44: RAFAŁ DUDEK OFICJALNIE POZNAŁ RYWALA

GLORY 44: RAFAŁ DUDEK OFICJALNIE POZNAŁ RYWALA

0
0

Jeden z najlepszych polskich zawodników kickboxingu, Rafał Dudek poznał rywala na nadchodzącą galę Glory 44 w Chicago. Zawodnik Fight House Nowy Sącz zmierzy się z równolegle rozwijającym karierę w MMA, Natem Richardsonem. Pojedynek będzie częścią karty Superfight Series transmitowanej przez UFC Fight Pass.

Polak podczas Glory 43 w końcu zadebiutował w uznawanej za numer jeden na świecie organizacji kickboxingu. Niestety dla fanów kickboxingu znad Wisły Dudek przegrał walkę z Itay’em Gershonem, izraelskim zawodnikiem Muay Thai, rozpoznawalnym już na całym świecie. Pojedynek był wyrównany, jednak sędziowie dostrzegli w nim przewagę zawodnika reprezentującego naród wybrany. Tamtą galę osłodzili fanom dwaj inni zawodnicy, którzy wygrali swoje walki w undercardzie. Warto wspomnieć, że Rafał Dudek kilka lat temu miał walczyć w amerykańskiej organizacji o holenderskich korzeniach, jednak galę w Chicago wtedy odwołano, a Dudek pozostał wtedy na szóstym miejscu rankingu Glory w wadze piórkowej. Niewiele ponad miesiąc temu zawodnik z Nowego Sącza przed swoją publicznością pokonał jednego z najlepszych polskich pięściarzy zawodowych, Rafała Jackiewicza na gali DSF Kickboxing Challenge.

Przeciwnik naszego zawodnika to mierzący 170 cm, a więc nieco niższy od Dudka, który reprezentuje Fight House Nowy Sącz oraz Mike’s Gym, mający spore doświadczenie w MMA Nate Togbah Richardson z The Cellar Gym. W MMA rywalizuje on w dywizji piórkowej, ma 5 wygranych oraz jedną porażkę w zawodowym rekordzie. Jeśli chodzi o kickboxing jego doświadczenie jest podobne. Ponadto stoczył pięć amatorskich walk w MMA. W jego rekordzie brakuje uznanych nazwisk, a jedyna porażka w zawodowym rekordzie miała miejsce w 2012 roku, a tamta walka trwała zaledwie 9 sekund. Po ponad dwóch i pół roku Richardson powrócił do MMA i wygrał trz kolejne walki na galach Legacy Fighting Championship, która jest nazywana kuźnią talentów dla UFC, bowiem wielu zawodników właśnie z tej organizacji bezpośrednio przenosi się do potentata w świecie MMA.