SPONSORZY
  • krex
  • naftan
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576
  • rs
  • 15628602_1264863410244921_2048086289_o

 

Home Boks Głowacki: zrobię wszystko, by wrócić na mistrzowski tron
Głowacki: zrobię wszystko, by wrócić na mistrzowski tron

Głowacki: zrobię wszystko, by wrócić na mistrzowski tron

0
0

22 kwietnia na gali boksu zawodowego w Legionowie na ring powróci były mistrz świata WBO wagi junior ciężkiej Krzysztof Głowacki. Bilety na wydarzenie dostępne są w sprzedaży na eBilet.pl.

Popularny „Główka” podbił serca bokserskich fanów na całym świecie, nokautując w sierpniu 2015 roku niepokonanego przez wiele lat czempiona Marco Hucka. Kilka miesięcy później Głowacki rozprawił się ze słynnym Stevem Cunninghamem, znanym polskim kibicom z walk z Tomaszem Adamkiem i Krzysztofem Włodarczykiem. Zawodnik z Wałcza swój mistrzowski pas stracił we wrześniu, przegrywając po zaciętej walce ze wspaniałym Ukraińcem Oleksandrem Usykiem.

W Legionowie Głowacki skrzyżuje rękawice z reprezentantem Namibii Vikapitą Meroro i niewykluczone, że jeśli zwycięży, już latem stanie przed szansą zdobycia tytułu mistrza świata IBF, należącego obecnie do Rosjanina Murata Gasijewa.

– Zrobię wszystko, by wrócić na mistrzowski tron. Pierwszym krokiem na tej drodze jest walka w Legionowie – zapowiada Krzysztof „Główka” Głowacki.

Podczas legionowskiej gali dojdzie także do ciekawego pojedynku w wadze ciężkiej, w którym spotkają się Krzysztof Zimnoch i były pretendent do tytułu mistrza świata, mający za sobą ringowe wojny z Lennoxem Lewisem, Andrzejem Gołotą i Tomaszam Adamkiem, Amerykanin Michael Grant.