Jedna z gwiazd naszej organizacji, Weronika Zygmunt, wywalczyła w świetnym stylu dwa złote medale (intywidualnie) oraz dwa drugie miejsca (drużynowo) podczas Mistrzostw Polski w Grapplingu. Weronika nie znalazła pogromczyni w kategoriach Gi i NoGi. A wyjaśniając różnicę między Gi i NoGi można napisać:

Treningi BJJ Gi. Strój obowiązujący to kimono/judoga. Podstawową różnicą jest to, że podczas zajęć można używać kimona/judogi, można łapać za strój oraz używać go do wykonywania technik. Dzięki temu możemy lepiej kontrolować partnera oraz mamy większy asortyment technik.

Trening BJJ NoGi. Obowiązujący strój to spodenki i obcisła koszulka zwana rashguard-em. Na zajęciach nie można łapać za strój oraz nie można go wykorzystywać przy wykonywaniu technik. W grupach o dłuższym stażu treningowym można stosować więcej dźwigni na nogi, które w BJJ Gi są zabronione.

Zatem nasza zawodniczka zaprezentowała wszechstronny wachlarz umiejętności grapplerskich, czego efektem był fakt, że na jej szyi zawisły aż dwa złota.

Drużynowo – jako członek klubu Grappling Kraków – zdobyła drugie miejsce w odmianie Gi i NoGi.

Gratulujemy!