SPONSORZY
  • krex
  • naftan
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576
  • rs
  • 15628602_1264863410244921_2048086289_o

 

Home Judo Grand Prix w Zagrzebiu – kontuzja Damiana Szwarnowieckiego
Grand Prix w Zagrzebiu – kontuzja Damiana Szwarnowieckiego

Grand Prix w Zagrzebiu – kontuzja Damiana Szwarnowieckiego

0
0

Damian Szwarnowiecki doznał kontuzji naderwania więzadła strzałkowo piętowego, ale ten uraz nie przeszkodził mu w zdobyciu brązowego medalu podczas Grand Prix w Zagrzebiu. W walce o podium pokonał Jakuba Kubieńca.

– Kontuzji doznałem w momencie kiedy, rozbijałem Kubiego nogi moją lewą nogą, i w nodze podporowej prawej uciekła mi kostka. Późnej tylko „dobiłem” uraz w ostatnich sekundach. Ból był nie do wytrzymania – mówił Damian Szwarnowiecki (-81kg).

W drugim starcie w nowej wadze wrocławianin zdobył drugi brązowy medal. Najpierw na European Open w Estonii, teraz w Grand Prix w Chorwacji.

– Bardzo się cieszę, bo wygrałem m.in. z byłym wicemistrzem świata Srdżjanem Mrvaljeviciem. Wygrałem przez duszenie sankaku-jime. Wcześniej rzuciłem Czarnogórca na kouchi-gake na yuko i kouchi-gari na waza-ari – mówił.

W półfinale Polak poniósł jedyną porażkę przegrywając z zawodnikiem zajmującym obecnie 17 miejsce na świecie Węgrem Laaszlo Csoknyaiem.

– Przegrałem wyłącznie przez swój błąd. Oddałem na moment plecy, co wykorzystał Węgier łapiąc mnie w trzymanie – powiedział Damian o sytuacji, która miała miejsce na skraju maty.

Przez najbliższe 2 tygodnie Damian Szwarnowiecki musi się oszczędzać, nie może walczyć na macie.

– Postawię teraz na treningi poza matą. Moim celem są październikowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Katowicach – dodał.

źródło: Polski Związek Judo