SPONSORZY
  • krex
  • naftan
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576
  • rs
  • 15628602_1264863410244921_2048086289_o

 

Home Koluchstyl Aktualności III Mistrzostwa Świata w Koluchstyl już 22 – 23 lipca 2017
III Mistrzostwa Świata w Koluchstyl  już  22 – 23 lipca 2017

III Mistrzostwa Świata w Koluchstyl już 22 – 23 lipca 2017

0
0

Okres wiosenno – wakacyjny to bardzo pracowity czas dla działaczy Światowej Organizacji Koluchstyl, a szczególnie dla prezesa Wiesława Kolucha. 22 – 23 lipca rozegrane zostaną III Mistrzostwa Świata w Koluchstyl w programie World Games Plaza Wrocław 2017. Zawody mają charakter prestiżowy, gdyż zostały wpisane w program światowej imprezy. Na barkach Wiesława Kolucha jest wiele obowiązków związanych z organizacją mistrzostw w dyscyplinie, którą sam stworzył. Dodatkową trudnością jest fakt, że zawody odbędą się w odległym od Białegostoku Wrocławiu. Oprócz logistycznego przygotowania MŚ Wiesław Koluch jest odpowiedzialny za wstawienie do programu pokazowego  World Games Plaza ośmiu dyscyplin zrzeszonych w United World Wrestling Committee – Alysh, Kazach Kurash, Turkmen Goresh, Iran Pahlavani, Lithuania Ristynes, Koluchstyl, Pankration i Grappling, gdyż pełni on funkcję ambasadaora na te igrzyska z ramienia United World Wrestling Committee. Przygotowania to ogromna praca na którą składa się cała logistyka organizacyjna związana z zaproszeniem gości, załatwieniem wiz, transferem, zakwaterowaniem, wyżywieniem, wyznaczeniem komisji składów sędziowskich, kontaktem z organizatorami World Games Plaza, łącznie z pozyskaniem funduszy na tak wielką imprezę. Jest to zaszczyt dla naszego regionu, ze dyscyplina, która tu powstała zaznacza swą obecność i króluje na tak wielkich światowych imprezach.

W tak prestiżowych zawodach mogą startować tylko najlepsi zawodnicy ze świata. Z 54 krajów, które należą do Światowej Organizacji Koluchstyl zakwalifikowali się zawodnicy z 22 krajów. Między innymi przyjadą do nas przedstawiciele z tak egzotycznych krajów jak Suazji, Kongo, Pakistanu, Mongolii, Indii. Jednak faworytami do indywidualnych medal i zwycięstwa drużynowego są Łotwa, Ukraina Kirgizja, Rosja, Kazachstan, Mongolia i oczywiście Polska. Polskę reprezentować będą zawodnicy z 7 najlepszych klubów. Z Podlasia do Mistrzostw Świata zakwalifikowali się zawodnicy z dwóch klubów – KS Sumo Koluch i Stowarzyszenie BESTIOS Białystok. Zawodnicy intensywnie przygotowują się do tej wielkiej imprezy pod okiem samego twórcy stylu.

Przed zakończeniem roku szkolnego organizatorzy II Turnieju „Młodzi Wojownicy Podlasia w Koluchstyl” nagrodzili szkoły, które w klasyfikacji punktowej uplasowały się na czołowych miejscach. Zgodnie z regulaminem turnieju osiem szkól otrzymało dyplomy i nagrody w postaci bonów na zakup sprzętu sportowego  na lekcje wychowania fizycznego, które ufundował Wójt Gminy Juchnowiec Kościelny Krzysztof Marcinowicz i KS Sumo Koluch. Zwycięzcami w tym turnieju byli:

I miejsce – Zespól Szkół im. Jana Pawła II w Kleosinie i  Szkoła Podstawowa im. Ks. Michała Sopoćki w Księżynie

II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 12 im. Zygmunta Glogera w Białymstoku i  Gminny Zespól Szkół w Michałowie

III miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 50 im. Św. Jadwigi Królowej Polski  i Zespół Szkół im. Elizy Orzeszkowej w Sobolewie

V miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 52 im. Ireny Białówny i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabłudowie

Szkoły, które zajęły pierwsze miejsca zostały nagrodzone podczas programu telewizyjnego w Telewizji Jard. Przed kamerami telewizyjnymi został podsumowany II Turniej „Młodzi Wojownicy Podlasia”. Z rąk Twórcy Stylu Wiesława Kolucha i Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny Krzysztofa Marcinowicza dyrektorzy szkół otrzymali dyplomy i bony na zakup sprzętu sportowego w hurtowni sportowej KAJA. Pozostałe szkoły osobiście odwiedzili sekretarz Światowej Organizacji Koluchstyl Karina Kurzewska wraz z Wójtem Krzysztofem Marcinowiczem.