SPONSORZY
  • krex
  • naftan
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576
  • rs
  • 15628602_1264863410244921_2048086289_o

 

Home Inne IRON WARRIORS TEAM nowa federacja mieszanych sztuk walki
IRON WARRIORS TEAM  nowa federacja mieszanych sztuk walki

IRON WARRIORS TEAM nowa federacja mieszanych sztuk walki

0
0

IRON WARRIORS TEAM (IWT) to nowa organizacja, której celem jest propagowanie drużynowych turniejów mieszanych sztuk walki. Jest to pierwsze tego typu wydarzenie w sportach wal-ki w Polsce i na świecie, w którym zawodnicy walczą drużynowo.

Dodatkowo, założeniem turniejów IWT jest wyłanianie młodych, utalentowanych zawodników. Ich poziom walk bardzo często nie odbiega od poziomu zawodowców, ale nie mając siły przebicia czy warunków, nie rozwijają się, nikt o nich nie wie przez co nie mają okazji rozwinąć skrzydeł. Ten turniej ma to zmienić. Organizację IWT tworzą: Paweł Rydlewski i Łukasz Zalas – właściciele oraz promotorzy.

IRON WARRIORS TEAM chce pokazać piękno sportu drużynowego w mieszanych sztukach walk. W zawodach mogą wziąć udział zespoły 5 osobowe, w których 4 zawodników stanowi skład podstawo-wy, kolejna osoba jest rezerwowa. Pierwsze zawody eliminacyjne odbędą się w dwóch terminach 28 stycznia i 18 marca 2017. Nato-miast turniej finałowy zaplanowany jest na 8 kwietnia 2017. IWT przewidziało również nagrody pieniężne o łącznej wartości 100 tysięcy PLN.

W turnieju eliminacyjnym i w turnieju finałowym dla najlepszych zawodników organizatorzy przewidzieli następujący podział nagród:

Turnieje eliminacyjne:

1 miejsce 10 tys. PLN

2 miejsce 5 tys. PLN

3 miejsce 3 tys. PLN

Turniej finałowy:

1 miejsce 25 tys. PLN

2 miejsce 15 tys. PLN

3 miejsce 10 tys. PLN

 

ZASADY TURNIEJU:

Pojedynki turniejowe organizowane przez IWT odbywają się w 2 grupach po 4 zespoły, w systemie każdy z każdym. Czas jednego pojedynku to maksymalnie 6 minut (nie ma przerw i jest tylko 1 runda). Zawodnicy walczą 2-óch na 2-óch. W sytuacji gdy jeden z zawodników nie jest w stanie kontynuować pojedynku lub go poddaje w jego miejsce wchodzi kolejny zawodnik rezerwowy. Pojedynek kończy się gdy wszyscy zawodnicy jednej z drużyn zostaną pokonani lub gdy minie czas (6 minut). W przypadku gdy pojedynek po 6 minutach zostaje nierozstrzygnięty o zwycięstwie decyduje liczba niepokonanych zawodników. Za każdy pojedynek zespoły otrzymują odpowiednio punkty: 3 pkt. za zwycięstwo lub 1 pkt. za remis. W przypadku porażki nie ma punktów. O zwycięstwie grupy decyduje największa liczba zdobytych punktów. W finale o 3 miejsce walczą zespoły z 2-gich miejsc w grupach, o 1 miejsce zespoły z 1-ych miejsc w grupach. W finale, po regulaminowych 6 minutach otwierana jest klatka i rozpoczyna się walka wszystkich pozostałych zawodników, którzy nie brali jeszcze udziału w tym pojedynku.

W przypadku zespołów o takiej samej liczbie punktów po fazie grupowej, o tym który zespół zajmuje wyższe miejsce decyduje bezpośredni pojedynek. W przypadku gdy pojedynek był remisowy o zwycięstwie decyduje pojedynek zawodników rezerwowych.