SPONSORZY
  • krex
  • naftan
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576
  • rs
  • 15628602_1264863410244921_2048086289_o

 

Home Karate JUBILEUSZ SHIHAN ANDRZEJA DREWNIAKA
JUBILEUSZ SHIHAN ANDRZEJA DREWNIAKA

JUBILEUSZ SHIHAN ANDRZEJA DREWNIAKA

0
0

20 sierpnia 2017 z inicjatywy kierowników ośrodków Kyokushin celebrowane były jubileuszowe urodziny Shihan Andrzeja Drewniaka w najsłynniejszej Królewskiej Restauracji Wierzynek w Rynku Głównym w Krakowie.

34 kierowników ośrodków: Robert Kopciowski, Andrzej Krawontka, Zdzisław Niedźwiedź, Janusz Piórkowski, Witold Stolarczyk, Henryk Orzechowski, Robert Wajgelt, Beata Wajgelt,  Arkadiusz Sukiennik, Andrzej Kłyszo, Ryszard Szubert, Waldemar Leśniewski , Mirosław Guzik, Eliasz Madej, Tomasz Bachowski , Bolanowski Bogusław, Rudawski Sławomir, Krzysztof Mawlichanów, Michał Werner, Cezary Banasik, Jarosław Preis, Piotr Janczak, Stanisław Samsel, Arkadiusz Mikułka, Jerzy Dudziak, Piotr Mazur, Andrzej Czarnecki, Artur Sroka, Jarosław Fruba, Ryszard Semik, Robert Hornik,  Maciej Wójcicki, Jarosław Długołęcki , Dariusz Kudyk,  tworząc szpaler i wykonując seiken chudan tsuki z Kiai całkowicie zaskoczyło Shihan Andrzeja Drewniaka swoją obecnością. Następnie w Sali Rycerskiej odśpiewano 100 lat, wzniesiono toast za zdrowie oraz wręczono Shihan bukiet z 70 białych i czerwonych róż ułożonych w kształcie Kanku, obraz olejny przedstawiający Shihan oraz specjalny ministerialny fotel jakoby służący do przemyśleń i podejmowania wzniosłych projektów. Shihan Zdzisław Niedźwiedź odczytał swój poemat żartobliwie nawiązujący do 50 lat pracy jubilata dla Polskiego Kyokushin a następnie podano słynną staropolską zupę z raków, po czym kolejno 7 Shihan przemawiało nie szczędząc dowcipnych opisów sytuacji sprzed lat. Shihan zabierając głos między innym podkreślił, że Polskie Kyokushin pod wieloma względami  jest wyjątkowe na świecie, tak jak organizacja tego Jubileuszu, identycznie w 1993roku  japońscy kierownicy ośrodków zorganizowali 70 jubileuszowe urodziny dla Sosai Mas. Oyama. Po daniach głównych kilku sensei ubarwiło swoje wystąpienia opisami różnych śmiesznych sytuacji, które zdarzyły się na przestrzeni lat.

W kolejnych wystąpieniach Shihan przypomniał o zbliżających się ME KWF w Polsce i w Rumunii w maju 2018 roku oraz o organizacji 2. MŚ KWF w Astana, Kazachstan w październiku 2018 roku. Dodatkowo wskazał, że Europejskie i Światowe Kyokushin czekają kolejne wyzwania wynikające z dynamicznie zmieniającej się sytuacji w świecie – Polskie Kyokushin i Shotokan będą musiały elastycznie dostosować się do zaistniałych zmian a Kyokushin jest zobligowany uczestniczyć w głównych imprezach WKF.

Spotkanie zakończyły toasty za przyjaźń, jedność i zbiorową mądrość oraz wspólne zdjęcie. Shihan z całego serca podziękował za przybycie kierownikom ośrodków a szczególnie głównym animatorom Jubileuszu jakimi okazali się Sensei Arkadiusz Sukiennik i Shihan Robert Wajgelt, których wsparli kierownicy ośrodków uczestniczący w jubileuszowym spotkaniu.