SPONSORZY
  • krex
  • naftan
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576
  • rs
  • 15628602_1264863410244921_2048086289_o

 

Home Zapasy KLZ: PODSUMOWANIE PIERWSZEJ KOLEJKI
KLZ: PODSUMOWANIE PIERWSZEJ KOLEJKI

KLZ: PODSUMOWANIE PIERWSZEJ KOLEJKI

0
0

 

Pierwsze emocje nowego sezonu 2017/2018 już za nami. W dniach od 19-27 września odbyła się pierwsza kolejka zapaśniczej ligi. PWPW KLZ liga zapaśniczych mistrzów w kolejnym sezonie jest ligą zapaśniczych znakomitości. W ośmiu drużynach ligi ,występuje 14 olimpijczyków, 2 mistrzów świata i 11 medalistów Mistrzostw Świata. W składach ekip ligi 10 Mistrzów Europy i 18 medalistów mistrzostw starego kontynentu. Dodając do tego 50 medalistów Mistrzostw Polski i mamy obraz zapaśniczej ligi światowego formatu. Mecze otwarcia w Piotrkowie Trybunalskim, Łodzi, Bydgoszczy i Raciborzu to perfekcyjnie przygotowane widowiska sportowe. Oprawa zawodów niczym na najważniejszych imprezach sportowych globu. Rodzinna atmosfera na trybunach, kibice znający się na sporcie, tworzący znakomity zapaśniczy spektakl.

Pod względem sportowym pierwsze pojedynki meczowe pokazały siłę ubiegłorocznego Mistrza Polski AKS MADEJ Wrestling Team Piotrków Trybunalski. Ekipa z Piotrkowa Trybunalskiego wzmocniony mistrzem Świata i wicemistrzem olimpijskim Zhanem Belenyukiem z Ukrainy, twardo walczyć będzie o zdobycie drugiego tytułu Mistrza Polski PWPW KLZ. Swoje pierwsze pojedynki wygrały drużyny WZS WKS Grunwald -KS Sobieski Poznań (brązowi medaliści z ubiegłego roku), beniaminek w rozgrywkach Budowlani Łódź i poważnie wzmocniona AZ SUPRA BROKERS Wrocław. Wiele walk stało na wysokim poziomie sportowym. Pojedynki takie jak np. walka Yulii Tkach z Yusein Taybe godne były finałów najważniejszych imprez rangi mistrzowskiej. Potwierdzili swą wysoką formę medaliści niedawno zakończonych Mistrzostw Świata. Roksana Zasina, Mateusz Bernatek i Murad Gadziev zdecydowanie i pewnie wygrali swoje walki. Z dobrej strony pokazała się nasza zapaśnicza młodzież. Pierwsza kolejka zapaśniczej PWPW KLZ to promocja sportu zapaśniczego w światowym formacie. Wzrasta zainteresowanie rozgrywkami, a areny zmagań zapełniają się kibicami, którzy wychodzą z meczy są zadowoleni z poziomu widowiska. Mecze zarówno w grupie„A” jak i w grupie „B” stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Po pierwszej kolejce trudno wytypować drużyny, które mogą być pewne awansu do fazy play off. Już niebawem kolejne zapaśnicze szlagiery. Mecze WZS WKS Grunwald -KS Sobieski Poznań v AKS MADEJ Wrestling Team Piotrków Trybunalski , czy KS UNIA Racibórz v Budowlani Łódź będą z całą pewnością emocjonujące i będą miały już znaczenie w kontekście końcowej klasyfikacji rozgrywek grupowych.

Rozgrywki ligi PWPW KLZ transmituje we wtorki o godz.18.00 TVP Sport. Najbliższy mecz 03.10.2017 – WZS WKS GRUNWALD -KS SOBIESKI POZNAŃ vs. AKS MADEJ WRESTLING TEAM PIOTRKÓW TRYBUNALSKI.