• energo
  • tlo-msz1200-1038x576
  • rs
  • 15628602_1264863410244921_2048086289_o

Home Sporty z bronią Martyna Swatowska i Wojciech Kolańczyk Mistrzami Polski U23! Tytuły drużynowe dla KS Szpada Wrocław i Piasta Gliwice!

0
0

W Warszawie rozegrano młodzieżowe Mistrzostwa Polski w szpadzie kobiet i mężczyzn. Złotymi medalistami zostali Martyna Swatowska (AZS AWF Katowice) i Wojciech Kolańczyk (UKS PGK Śrem Mróz Manieczki).

Katowiczanka w finale pokonała Weronikę Łuszcz (KS Szpada Wrocław) 15:9. Podium uzupełniły Aleksandra Zamachowska (T.S. Wisła Kraków) oraz Marta Białek (AZS AWF Warszawa).

Mistrzem Polski wśród szpadzistów został Wojciech Kolańczyk. Wyprzedził koalicję zawodników z Piasta Gliwice – drugi był Damian Michalak a trzecie miejsca wywalczyli Bartosz Staszulonek i Patryk Szlama.

W niedzielę w Warszawie rozegrano turnieje drużynowe. W rywalizacji pań triumfowały zawodniczki KS Szpada Wrocław przed AZS AWF Warszawa i AZS AWF Katowice. U panów po złoto sięgnęli szpadziści Piasta Gliwice, srebro przypadło KS Szpada Wrocław a brąz wywalczył WKS Kolejarz Wrocław.