SPONSORZY
  • krex
  • naftan
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576
  • rs
  • 15628602_1264863410244921_2048086289_o

 

Home Koluchstyl Aktualności Patryk Pietrzeniak Mistrz Świata w Koluchstyl – nominowany do nagrody…
Patryk Pietrzeniak Mistrz Świata w Koluchstyl – nominowany do nagrody…

Patryk Pietrzeniak Mistrz Świata w Koluchstyl – nominowany do nagrody…

0
0

Patryk Pietrzeniak to jeden z czołowych zawodników Koluchstyl na świecie.

wojownicy-sport.pl – Ile tytułów mistrza masz już na swoim koncie?

Patryk PietrzeniakSporo, są to tytuły Mistrza Europy, Mistrza Świata. Zaczęło się od kategorii 74 kg, następnie 84 kg i aktualnie 92 kg z racji tego, że wiekiem robię się troszkę większy.

WS – Jaki medal jest dla ciebie najcenniejszy?

PPWszystkie medale są dla mnie bardzo cenne. Są one efektem mojej ciężkiej pracy i systematycznych treningów. Myślę jednak,że ten ostatni z Wrocławia z Mistrzostw Świata w programie Światowych Igrzysk World Games Plaza. Zostałem, Mistrzem Świata w swojej kategorii wagowej i tym bardziej jest to ogromna satysfakcja, że przez 40 lat trwania igrzysk poza zawodnikami Koluchstyl niktdla naszego województwa nie zdobył żadnego medalu.

WS – Ale nie jesteś jedyny, który w tej imprezie zdobył tytuł i medal dla Białegostoku.

PP – Nie, z naszego klubu było 5 złotych medali, 1 srebrny i 2 brązowe. Również zawodnik z klubu Bestios zdobył brązowy medal dla naszego miasta.

WS – Ile krajów przynależy dzisiaj do organizacji Koluchstyl?

PPZ tego co się orientuję, to już prawie 60 krajów i co ważne Koluchstyl jest na każdym kontynencie.

WS – Co sprawia że podlaski klub KS Sumo Koluch ma tak dobrych zawodników, którymi może szczycić się na świecie?

PPRzeczywiście, jesteśmy ciągle bezkonkurencyjni. Myślę, że odpowiedź jest prosta. Od wielu lat trenujemy pod okiem samegotwórcy stylu i „z pierwszej ręki” otrzymujemy wszystkie wskazówki dotyczące tego sportu.

WS – Jesteście wizytówką naszego regionu, miasta, województwa. Czy zostaliście jakoś odpowiednio zagrodzeni przez władze samorządowe? Czy macie jakieś stypendia?

PP Na razie nie mamy, czekamy na nagrody od Marszałka Województwa oraz od Prezydenta Miasta.

WS – Ostatnio jednak dostałeś wyróżnienie.

PP – Tak, Gmina Juchnowiec Kościelny, w której mieszkam, od siedmiu lat organizuje plebiscyt do nagrody „Pierścień Podskarbiego Włoszka”. Jest to honorowe wyróżnienie, któremu patronuje podskarbi dworny litewski Stanisław Zachariasiewicz Włoszek. W połowie XVI wieku był on właścicielem dóbr juchnowieckich i dzięki niemu w ówczesnym czasie ziemie obecnej gminy znane były daleko poza granicami kraju. Otrzymałem nominację w kategorii Osoba i znalazłem się w pierwszej trójce. I tak 3 lutego znalazłem się wraz ze swoją koleżanką Agnieszką na uroczystej gali. Z rąk Wójta Gminy Pana Krzysztofa Marcinowicza otrzymałem dyplom – nominację do nagrody. Jest mi bardzo miło, że zostałem zauważony, że moje osiągnięcia jak i moja osoba są doceniane.

WS – Gratuluję Ci wyróżnienia, a czy jesteś jedynym zawodnikiem Koluchstyl z Twojej gminy?

PPNie, z mojej tylko miejscowości przez treningi przeszło około 12 osób Wśród nich też są medaliści MŚ i ME. Są to Kasia Waluk, Karol i Tomek Sobolewscy.

WS – Do jakich zawodów przygotowujesz się aktualnie?

PPW tym roku mamy kilka ważnych imprez w Koluchstyl. Są to zarówno turnieje zagraniczne, jak i krajowe. Przygotowujemy się do zawodów na Litwie, w Holandii, może uda mi się pojechać nawet do Mongolii. Jednak w Białymstoku mamy X MP, gdzie chcę oczywiście wygrać w swojej kategorii, a klubowo obronić tytuł Mistrza Polski.

WS – Dziękuje za rozmowę. Gratuluję Ci raz jeszcze i życzę dalszych sukcesów w sporcie jak i w życiu osobistym

PP Ja również dziękuję.