SPONSORZY
  • krex
  • naftan
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576
  • rs
  • 15628602_1264863410244921_2048086289_o

 

Home Zapasy Piotrkowscy dominatorzy zapaśniczej maty bliżej wielkiego finału PWPW KLZ
Piotrkowscy dominatorzy zapaśniczej maty bliżej wielkiego finału PWPW KLZ

Piotrkowscy dominatorzy zapaśniczej maty bliżej wielkiego finału PWPW KLZ

0
0

Pierwszy półfinał PWPW KLZ, mecz beniaminka rozgrywek- KS Budowlani Łódź z ubiegłorocznym Mistrzem Polski – AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski okazał się meczem drużyn, które stworzyły widowisko sportowe, które na długo zostanie w pamięci sympatyków sportu zapaśniczego.

27.02.2018 – ATLAS ARENA ŁÓDŹ

KS Budowlani Łódź

14

KS Budowlani Łódź

VS

aks madej wrestling team

16

AKS Madej Piotrków Tryb.

Mecz rozpoczął się od bardzo wyrównanej walki w kategorii wagowej do 48 kg. Zawodniczki pokazały zapaśniczy charakter. Zacięty bój, ukraszony udanymi akcjami obu zawodniczek. W ostatnich sekundach walki, błyskawiczny atak zawodniczki gospodarzy, Katarzyny Kamińskiej przyniósł jej dwa punkty i zwycięstwo w całej walce. Gospodarze objęli prowadzenie.

W kategorii wagowej do 66 kg kibice w łódzkiej Atlas Arenie byli świadkami walki na najwyższym światowym poziomie. Wicemistrz świata, Mateusz Bernatek musiał uznać wyższość Gevorga Sahakyana. Udana akcja w parterze w wykonaniu zawodnika gospodarzy dała mu upragnione punkty i prowadzenie w walce (2:0). Tego prowadzenie Sahakyan nie oddał do końca tego pasjonującego pojedynku.

Drużyna gospodarzy powiększyła prowadzenia. To, co działo się po walce Lenki Hockovej z Katarzyną Mądrowską, trudne jest do opisania. Wybuch radości kibiców KS Budowlanych Łódź, po akcji Lenki Hockovej, owacje na stojąco , wzrasta wiara w końcowy sukces sympatyków KS Budowlani Łódź.  Lenka Hockova daje gospodarzom kolejne punkty meczowe, a przewaga KS Budowlani wzrasta do stanu 13:2.

PWPW KLZ Play-off 2018
PWPW KLZ Play-off 2018

Pogoń Mistrzów Polski PWPW KLZ rozpoczął Murad Gadzijew. Wicemistrz Świata 2017, pokazał w swojej walce, całe piękno sportu zapaśniczego. Przepiękny rzut biodrowy, następnie udane akcje w parterze i przewaga techniczna 12:0. Postawa Murada Gadzijewa natchnęła zawodników piotrkowskich spartan i kolejne pojedynki zakończyły się zwycięstwami zawodników drużyny z Piotrkowa Trybunalskiego. Swoje pojedynki wygrali Zhan Beleniuk (85 kg), Yulia Tkacz (69kg) i Zbigniew Baranowski (97kg). Przed ostatnią walką wieczoru, nie znaliśmy jeszcze drużyny, która cieszyć się będzie ze zwycięstwa w pierwszym meczu półfinału PWPW KLZ. Ostatnią walkę o zwycięstwo w całym meczu stoczyli reprezentujący gospodarzy Artur Shahinyan i kapitan piotrkowskich „Spartan” Radosław Grzybicki.

Wyrównany i zacięty zapaśniczy bój zakończył się remisem (2:2). Ten rezultat dał zwycięstwo ekipie AKS Madej Wrestling Piotrków Trybunalski (16:14). Beniaminek rozgrywek PWPW KLZ- KS Budowlani Łódź, swą ambitną postawą pokazał, że w sporcie zapaśniczym determinacja, wola walki i upór w dążeniu do sukcesu przynosi znakomite rezultaty. Publiczność zgromadzona w Atlas Arenie nagrodziła swoją ekipę ogromnymi brawami. Mecz rewanżowy w Piotrkowie Trybunalskim zapowiada się jako wydarzenie pełne emocji, a sprawa awansu do wielkiego finału PWPW KLZ jest wciąż otwarta.

Sędzia główny: Andrzej Wroński

MVP: Lenka Hockova

Tabela wyników

Mecz rewanżowy 1.03.2018, godz. 19:00 – OSiR Hala „Relax” Piotrków Trybunalski

Transmisja z meczu w KLZ TV (www.klz-zapasy.pl)

PWPW KLZ Play-off 2018