SPONSORZY
  • krex
  • naftan
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576
  • rs
  • 15628602_1264863410244921_2048086289_o

 

Home Boks Przyszedł zobaczyć jak wygląda boks. Walczy w ringu do dziś – Krzysztof Rogowski

Przyszedł zobaczyć jak wygląda boks. Walczy w ringu do dziś – Krzysztof Rogowski

0
0

Na stronie internetowej Polskiego Związku Bokserskiego pojawił się bardzo ciekawy wywiad z zawodnikiem Wschodzący Białystok Boxing Team Krzysztofem Rogowskim.

Oto jego treść:

„– Czy możesz nam powiedzieć Krzysztofie, jak zaczęła się twoja przygoda z boksem?

– O, to było bardzo dawno – bodajże w 1994r. Kolega namówił mnie na to, by zobaczyć jak wygląda boks na sali treningowej. Poszliśmy więc na trening. Spodobało mi się i można powiedzieć, że ja do dzisiaj jestem na sali pięściarskiej.

Masz na swoim koncie osiem finałów mistrzostw Polski i medale zdobywane w mistrzostwach międzynarodowych, który z tych sukcesów jest ma dla ciebie największe znaczenie?

– Każdy z tych sukcesów jest dla mnie ważny. Zresztą każda walka ma swoje istotne znaczenie, bo miałem możliwość boksować z zawodnikami, którzy zdobywali medale na mistrzostwach świata, czy Igrzyskach Olimpijskich i potrafiłem te walki zwyciężać. Dodam jeszcze, że każdy pojedynek uczy czegoś nowego, a boks jako sport uczy człowieka pokory.

– A co dzisiaj porabia dzisiaj Krzysztof Rogowski?

– Tak, jak powiedziałem wciąż jestem na sali pięściarskiej i wciąż boksuję. Mam na swoim koncie 25 pojedynków zawodowych. Znam smak zwycięstwa i przegranej. Poza tym pracuję i jakoś łączę obowiązki zawodowe z pięściarskimi. Chociaż nie jest to łatwe. Mam wspaniałą rodzinę. Mam też nadzieję, że jako trener wyszkolę kiedyś zawodnika, który sięgnie po mistrzostwo świata, albo po mistrzostwo olimpijskie.”

źródło: Polski Związek Bokserski