SPONSORZY
  • krex
  • naftan
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576
  • rs
  • 15628602_1264863410244921_2048086289_o

 

Home Sylwetki wojowników PWPW KLZ: DOGONIĆ JUSTYNĘ !!!
PWPW KLZ: DOGONIĆ JUSTYNĘ !!!

PWPW KLZ: DOGONIĆ JUSTYNĘ !!!

0
0

dawid-ersa-klz

Specjalnie dla kibiców PWPW KLZ – Dawid Ersetic. Pięciokrotny srebrny medalista Mistrzostw Polski seniorów, brązowy medal w roku 2011, Mistrz Polski juniorów i kadetów. Brązowy medalista Mistrzostw Europy juniorów z roku 2010. Ósmy zawodnik Mistrzostw Świata seniorów 2010. Zawodnik MKZ UNIA RACIBÓRZ.

    Przed Tobą najważniejszy start w sezonie. Mistrzostwa Świata w Paryżu. Jak przebiegały przygotowania, jak oceniasz swoja formę na dzień dzisiejszy.

   Tak zdecydowanie jest to najważniejszy start tego roku. Czuje się dobrze, na szczęście jestem zdrowy, dzięki czemu mogę się w pełni skupić na przygotowaniach do mistrzostw świata. Nie dawno wróciliśmy z obozu,  z Niemiec, na którym mieliśmy okazję potrenować z zagranicznymi zawodnikami, co mam nadzieje zaowocuje za tydzień. Aktualnie przebywamy na zgrupowaniu w Spale, na którym schodzimy z obciążeń, żeby złapać głód walki i redukujemy masę ciała. Myślę, że forma ciągle wzrasta i podczas startu nadejdzie jej szczyt, w co głęboko wierzę.

dawidersetic4

   Twoja życiowa, wielka sympatia Justyna Święty zdobyła 13 sierpnia brązowy medal MŚ w sztafecie 4 x 400 m. Zmagała się z kontuzją, jednak pokazała wielki sportowy charakter i zaimponowała walką do samego końca biegu. Jak wygląda sportowa strona waszego związku? Czy sport to główny temat Waszych rozmów?

dawid-ersa-justa-solo

Justyna pokazała mi, że warto walczyć o marzenia do samego końca. Mimo przeciwności losu nie poddała się, co przyniosło jej życiowy sukces. Oczywiście sport jest dla nas ważny i czasem o nim rozmawiamy, ale nie jest głównym tematem naszych rozmów. Tak naprawdę, nie ma tematów o których nie moglibyśmy porozmawiać.

     Justyna, ma na swoim koncie już szereg spektakularnych sukcesów ( I m sztafeta 4 x 400 m- Młodzieżowe ME 2013, brąz indywidualnie 400 m – Młodzieżowe ME, brąz halowych ME indywidualnie i złoto w sztafecie, brąz w MŚ 2017 w sztafecie), czy znany z tego, że walczy do końca i jest niezwykle ambitnym zawodnikiem Dawid Ersetic, rozpocznie pogoń, by dorównać sportowym sukcesom Justyny;))?

       Póki co, jeszcze nie mam żadnego ważnego osiągnięcia na arenie międzynarodowej wśród seniorów. Do Justyny mi bardzo daleko, ale owszem staram się i głęboko wierzę w to, że znajdę się kiedyś na podium ważnej imprezy. Dlaczego, więc nie teraz?

dawid-ersa-justa2

     Igrzyska olimpijskie Tokio 2020, zbliżają się bardzo szybko, czy wizja złotej pary Państwa Ersetic, nie jest w Waszych rozmowach marzeniem, które chcielibyście zrealizować?

Tak kiedyś rozmawialiśmy o tym, byłoby to coś niesamowitego, gdybyśmy oboje pojechali na igrzyska do Tokio. Na pewno będziemy się wzajemnie wspierać i dopingować, aby tak było.

dawid-ersetic1

         W lidze PWPW jesteś bardzo mocnym punktem swojej drużyny, jak od strony sportowej i organizacyjnej oceniasz drużynowe rozgrywki zapaśnicze PWPW KLZ?

      Moim zdaniem rozgrywki drużynowe są bardzo fajnym rozwiązaniem dla kibiców. Przynoszą wiele emocji. Do tego każda drużyna stara się o ciekawa oprawę całego meczu, co sprawia, że fajnie się to ogląda i jest bardzo ciekawie. Poprzez PWPW KLZ możemy podnosić swoje umiejętności, bo gdzie je zdobywać jak nie poprzez walkę. W tym sezonie wszystkie drużyny wzmacniają się nowymi zawodnikami, co mnie cieszy, ponieważ dzięki takim pojedynkom można podnosić swój poziom sportowy.

Kończąc, życzę Wam mnóstwo sportowego zdrowia , pomyślności i wszelkich sukcesów.

źródło: PWPW KLZ: