SPONSORZY
  • krex
  • naftan
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576
  • rs
  • 15628602_1264863410244921_2048086289_o

 

Home Zapasy PWPW KLZ – WIELKI FINAŁ SEZONU 2017/2018
PWPW KLZ – WIELKI FINAŁ SEZONU 2017/2018

PWPW KLZ – WIELKI FINAŁ SEZONU 2017/2018

0
0

7 marca 2018 – Piotrków Trybunalski

aks madej wrestling team

14

AKS Madej Piotrków Tryb.

VS

boruta-olimpijczyk

18

Boruta-Olimpijczyk Zgierz&Radom

Mecz, którego walki, mogłyby być ozdobą finałów najważniejszych imprez światowych. W pierwszym meczu finałowym PWPW KLZ gospodarze spotkania – AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski przegrywa z Boruta – Olimpijczyk Wrestling Team Zgierz & Radom. Zawodnicy obu drużyn stworzyli wspaniały zapaśniczy spektakl. Znająca się na zapasach i wybornie dopingująca piotrkowska publiczność mogła podziwiać kunszt zapaśniczego rzemiosła zawodników drużyn finalistów PWPW KLZ.

Dwa pierwsze pojedynki to wygrane zawodników Boruty- Olimpijczyka WT Zgierz& Radom. Swoje walki wygrali Miglena Selshka (48kg) i Iwan Izdebski (57 kg).

Pierwsze zwycięstwo dla piotrkowskich „Spartan” zdobył Mateusz Bernatek. Wicemistrz świata pokonał przez przewagę techniczną Mateusza Nowaka.

finał pwpw klz boruta-olimpijczyk aks madej
finał pwpw klz boruta-olimpijczyk aks madej

Dziewiętnaste zwycięstwo w PWPW KLZ odniosła Roksana Zasina. Zawodniczka gości, nie przegrała jeszcze żadnej walki w rywalizacji PWPW KLZ. Zgiersko-radomscy mocarze, prowadzili w tym momencie meczu już 12:4.

Kolejne pojedynki to zdecydowany atak ekipy gospodarzy. Walki wygrywają gwiazdy światowych zapasów – wicemistrz świata Murad Gadzijew (74 kg) i wicemistrz olimpijski Zhan Beleniuk (85 kg). Dodać należy, że „młode wilki” PWPW KLZ, Marcin Majka (74 kg) i Arkadiusz Kułynycz (85 kg) stoczyli wyrównane pojedynki z uznanymi mistrzami.

Ważnym momentem dla przebiegu meczu była walka wicemistrzyni Europy Taybe Yusein (Boruta- Olimpijczyk WT Zgierz & Radom) z wicemistrzynią świata Yulią Tkach (AKS Madej WT Piotrków Trybunalski). Zwycięstwo przez położenie na łopatki odnosi waleczna Taybe Yusein, a drużyna gości staje przed szansą zwycięstwa w meczu otwarcia walki o złoto PWPW KLZ.

Walczący w kategorii wagowej do 97 kg , Zbigniew Baranowski zwyciężył na punkty, Mateusza Filipczaka i gospodarze mogli jeszcze walczyć o remis w całym spotkaniu.

finał pwpw klz boruta-olimpijczyk aks madej

Przed ostatnią walką meczu drużyna Boruta- Olimpijczyk WT Zgierz & Radom prowadziła 17:13 i tylko zwycięstwo kapitana piotrkowskiej drużyny – Radosława Grzybickiego w stosunku 4:0 , mogło dać remis gospodarzom. „Młody wilk” PWPW KLZ Rafał Krajewski, to jednak zawodnik, który w ostatnim czasie uczynił ogromny postęp w swoim sportowym rozwoju i staje się numerem jeden w kategorii do 130 kg. Walczący na co dzień w kategorii wagowej do 97 kg Radosław Grzybicki robił, co mógł, ale młody Rafał Krajewski znakomicie wytrzymał napór rywala i walka zakończyła się remisem. Cały mecz dla Boruta- Olimpijczyk Wrestling Team Zgierz & Radom 18:14.

Pierwsza historyczna porażka piotrkowskich „Spartan” w PWPW KLZ i wielkie zwycięstwo zgiersko – radomskich mocarzy.

Mecz otwarcia finału PWPW KLZ pokazał wszystkim sympatykom sportu, jak widowiskowe i atrakcyjne są zapasy. Kibice mogli delektować się pięknem tej dyscypliny sportu. Wynik meczu jest wciąż otwarty. Rewanż w Zgierzu będzie rywalizacją, która uwieńczy sezon ligi, która dostarczyła sympatykom sportu zapaśniczego masę emocji, dramaturgii i pokazała wszystkim, jak pięknym sportem są zapasy.

Sędzia główny: Artur Michalkiewicz

MVP: Zbigniew Baranowski

Tabela wyników

Wielki finał, mecz rewanżowy – 13 marca 2018, godz. 18:00 – Zgierz, hala MOSiR

Transmisja z meczu w TVP Sport (www.sport.tvp.pl)

finał pwpw klz boruta-olimpijczyk aks madej