SPONSORZY
  • krex
  • naftan
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576
  • rs
  • 15628602_1264863410244921_2048086289_o

 

Home Boks Rezygnacja Zdzisława Nowaka PZB – Komunikat
Rezygnacja Zdzisława Nowaka PZB  – Komunikat

Rezygnacja Zdzisława Nowaka PZB – Komunikat

0
0

Prezentujemy treść komunikatu Polskiego Związku Bokserskiego ws. rezygnacji Zdzisława Nowaka z  funkcji V-ce Prezesa PZB. Oto treść komunikatu:

 

„Szanowni Państwo,

Do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro pozostały już zaledwie 3 miesiące. Zatem w dosłownym tego słowa znaczeniu jest to już ostatnia prosta wiodąca do startu w największym sportowym święcie.

Dlatego z ogromnym ubolewaniem informuję, że w dniu wczorajszym Pan Zdzisław Nowak złożył rezygnację z funkcji V-ce Prezesa PZB ds. Wyszkolenia oraz członka Zarządu bieżącej kadencji. Powodem tej rezygnacji – jak się dowiadujemy – są względy osobiste tego znakomitego przed laty zawodnika, a potem szkoleniowca i działacza. Szkoda, że właśnie w takim momencie ciężar spraw osobistych Pana Zdzisława Nowaka sprawił, iż zmuszony on został do pożegnania się ze swoja wielką miłością, jaką jest działalność na rzecz polskiego boksu.

W ocenie wielu sympatyków naszej dyscypliny odchodzi żywa legenda pięściarstwa wielkopolskiego. Pocieszające jest jednak to, że rezygnacja dotyczy tylko bieżącej kadencji.

Niezależnie jednak od wszystkiego w imieniu Rodziny Bokserskiej pragnę złożyć najserdeczniejsze podziękowania naszemu przyjacielowi za ogrom podjętych dotychczas działań na rzecz rozwoju polskiego boksu olimpijskiego.

Tym bardziej, że jestem przekonany, iż z chwilą uporania się z problemami osobistymi Pan Zdzisław Nowak będzie znowu mógł wspierać swoją przeogromną wiedzą – tak jak czynił to dotychczas – rozwój szlachetnej szermierki na pięści w naszym kraju.

Z poważaniem

Zbigniew Górski

Prezes PZB