SPONSORZY
  • krex
  • naftan
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576
  • rs
  • 15628602_1264863410244921_2048086289_o

 

Home Zapasy Robert Baran: W Machaczkale będzie dużo sparingów
Robert Baran: W Machaczkale będzie dużo sparingów

Robert Baran: W Machaczkale będzie dużo sparingów

0
0

Kadra polskich wolniaków już w Machaczkale. W stolicy Dagestanu dziesięciu naszych zawodników pod wodzą trenera Yusupa Abdusalamowa do końca miesiąca będzie korzystać z tamtejszych warunków do uprawiania zapasów.
– Dla mnie nie jest to pierwszy taki wypad. Doskonale znam Machaczkałę i możliwości, jakie ona przed nami otwiera. Jeździmy tam ostatnio regularnie. Nastawiam się na ciężką pracę oraz na sparingi z tamtejszymi wojownikami. Dagestańczycy naprawdę są mistrzami w tym co robią. Można wiele się od nich nauczyć – mówi Robert Baran.
Już sama droga do Dagestanu nie była dla naszej reprezentacji zbyt łatwa. Co prawda kadrowicze wylecieli z Warszawy do Moskwy i stamtąd mieli przesiadkę do Machaczkały, ale zapaśnik Ceramika Krotoszyn zwrócił na jeden szczegół. Zawodnicy musieli się przenieść z lotniska Szeremietiewo daleko za Moskwę do portu lotniczego Domodiedowo. Dopiero stamtąd ruszyli na południe kraju. Przez zakorkowaną stolicę Rosji nie jest to takie proste.
Od środy zajęcia idą pełna parą. Szkoleniowiec na pewno będzie chciał wykorzystać każdą godzinę pobytu w Machaczkale.
– Ranki pewnie będziemy zaczynać rozruchem. Z tego co wiem, nie będzie już siłowni. Czeka nas za to dużo sparingów z miejscowymi zawodnikami – dodaje jedenasty zapaśnik Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, w wadze do 125 kg.
W tym roku Roberta Barana czekają jeszcze inne zmiany. Atleta z Krotoszyna wkrótce przeniesie się do wojskowego zespołu sportowego, przy WKS Grunwald.
– Chcę zostać zawodowym żołnierzem, ale oczywiście kontaktu z Ceramikiem nie zrywam. W ostatnim czasie w Krotoszynie pojawiło się sporo utalentowanych zapaśników. Jestem przekonany, że znowu będzie głośno o moim klubie – zakończył reprezentant Polski.

Waldek Zawołowicz / PZZ