SPONSORZY
  • krex
  • naftan
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576
  • rs
  • 15628602_1264863410244921_2048086289_o

 

Home Sporty z bronią RUSZYŁ NOWY SEZON WARSZAWSKIEJ LIGI KENDO
RUSZYŁ NOWY SEZON WARSZAWSKIEJ LIGI KENDO

RUSZYŁ NOWY SEZON WARSZAWSKIEJ LIGI KENDO

0
0

 

Turniej tradycyjnie rozegrany został w siedzibie Warszawskiego Stowarzyszenia Kendo. W premierowym spotkaniu nowego sezonu wzięło udział 16 zawodników i zawodniczek z trzech warszawskich klubów.

Ostatecznie turniej wygrał Jacek Lipiński z Tonbo Kendo Warszawa, czyli ubiegłoroczny zwycięzca całej Ligi. W finale pokonał on Mariusza Wiala z Warszawskiego Klubu Kendo, notabene trenera reprezentacji Polski. Trzecim miejscem podzielili się Kasper Yearwood z WKK oraz Lech Wiktor Piotrowski, który na codzień trenuje w Japonii. Dodatkowo tradycyjną nagrodą Kantosho (za ducha walki) odznaczona została Katarzyna Kacprzak z Tonbo.

Turniej od początku zapowiadał się bardzo emocjonująco – w najbliższą sobotę odbywać mają się w Warszawie Eliminacje do Indywidualnych Mistrzostw Polski Mężczyzn oraz Drużynowe Mistrzostwa Polski Kobiet, co oznaczało, że wszyscy uczestnicy są w treningu i bardzo zdeterminowani, by jak najlepiej się prezentować przed docelowymi zawodami. To jednak już na początku okazało się dla wielu zgubne, gdyż rozlosowane grupy były na bardzo wysokim poziomie i wielu weteranów Ligi odpadło, zanim dostali się nawet do fazy punktowanej.

Ćwierćfinały przebiegły dosyć gładko, jednak przyniosły nam dwa ekscytujące pojedynki. W pierwszym spotkało się dwóch ubiegłorocznych reprezentantów Polski: Kasper Yearwood i Maciej Wierzbowski, obydwaj znani z bardzo dynamicznego stylu walki. Tym samym zaskoczeniem lekkim było, że Yearwood relatywnie gładko wygrał ze swoim młodszym kolegą z klubu.  Drugim ciekawym pojedynkiem było starcie Mariusza Wiala oraz Krzysztofa Bosaka, w którym ten drugi przyjął nieortodoksyją postawę wysoką (Jodan). Ostatecznie to jednak Wialowi udało się zapunktować, dzięki czemu awansował do półfinału.

Półfinały miały dwojaki przebieg – walka Yearwood-Lipiński miała bardzo burzliwy przebieg, z agresywnymi atakami ciałem oraz intensywną pracą w zwarciu. Ostatecznie starcie zakończyło się przegraną zawodnika WKK, ze względu na dwa otrzymane hansoku (ostrzeżenia), które poskutkowały punktem dla Lipińskiego. Drugi półfinał był nieco spokojniejszy – Wial w jednej z pierwszych akcji pewnie zapunktował, po czym spokojnie utrzymał prowadzenie do końca pojedynku.

Finałowy pojedynek rozpoczął się trochę rozpoznawczo, jednak szybko obydwie strony oswoiły się z przeciwnikiem i rozpoczęły śmiałe ataki. Ostatecznie Jacek Lipiński wyłapał niedokładny atak przeciwnika i udało mu się wykonać poprawną technikę kontry. Dosłownie zaraz po tym Mariusz Wial śmiało zaatakował do przodu, jednak znowu niedokładnie, co dało Lipińskiemu okazję, by złapać go w chwilowej nieuwadze, czym zakończył pojedynek 2:0.

To było naprawde intensywne otwarcie sezonu. Ostrzy apetyt na następną Ligę, którea odbędzie się pod koniec listopada.

Pełne wyniki (i zarazem obecny ranking):
1. Jacek Lipiński – 10p
2. Mariusz Wial – 8p
3. Kasper Yearwood/Lech Wiktor Piotrowski – 6p
5. Krzysztof Pławski – 4p
6. Krzysztof Bosak – 3p
7. Maciej Wierzbowski – 2p
8. Sławomir Mazur – 1p

Kantosho (nagroda za ducha walki): Katarzyna Kacprzak – 1p

Źródło: sporty-walki.org