SPONSORZY
  • krex
  • naftan
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576
  • rs
  • 15628602_1264863410244921_2048086289_o

 

Home Zapasy Śląscy mocarze pokazali zapaśniczą moc!
Śląscy mocarze pokazali zapaśniczą moc!

Śląscy mocarze pokazali zapaśniczą moc!

0
0

9.01.2018 godz. 18:00 – środa
VI kolejka – grupa B

Arena Rafako Racibórz

Walkę obejrzysz w KLZ TV

MKZ UNIA Racibórz

MKZ Unia Racibórz

VS

AZS AWF Warszawa

Ostatni mecz rundy zasadniczej PWPW KLZ w Raciborzu to pożegnanie z tegorocznymi rozgrywkami drużyn MKZ  Unia Racibórz i KS AZS AWF Warszawa.

Stawką meczu było trzecie miejsce w grupie „B” rozgrywek PWPW KLZ.

Obie drużyny wystąpiły w mocnych składach meczowych . MKZ Unia Racibórz z filarami swojej ekipy – Dawidem Erseticem (59 kg), Mateuszem Wolnym (98 kg), Sebastianem Jezierzańskim (86 kg). W drużynie KS AZS AWF Warszawa – brązowa medalistka mistrzostw Świata, olimpijka z Rio de Janeiro –Alla Cherkasova(75 kg), Anna Łukasiak (53kg), Iwan Nylypiuk (75 kg).

Pierwsza walka meczu rozgrzała raciborską publiczność. Młoda zawodniczka MKZ Unia Racibórz – Agata Walerzak, po pierwszej rundzie walki remisowała z wielokrotną mistrzynią Polski Anną Łukasiak. W drugiej rundzie doświadczona warszawianka, szybko zdobyła przewagę punktową i w efekcie położyła na łopatki, ambitną zawodniczkę gospodarzy.

azs awf warszawa vs mkz unia racibórz
azs awf warszawa vs mkz unia racibórz

Gospodarze szybko zniwelowali stratę punktową, bowiem w następnej walce –Joker ( zawodnik do lat 20) w ekipie śląskich mocarzy –Mateusz Szewczuk, zwyciężył przez przewagę techniczną Adrian Wagnera. Kibice nie zdążyli na dobre ochłonąć po walce Mateusza Szewczuka z Adrianem Wagnerem, a już w kolejnej, jeden z liderów ekipy gospodarzy, Dawid Ersetic zwyciężył przez przewagę techniczną z Victorem Petrykiem. W następnych walkach, również dominowali gospodarze. W kategorii wagowej do 63 kg, zwyciężyła Agnieszka Król, a w wadze do 86 kg (styl wolny), wygrywa Sebastian Jezierzański. Bardzo wyrównany pojedynek oglądaliśmy w kategorii wagowej do 75 k g, styl klasyczny. Iwan Nylypiuk przywraca wiarę w korzystny wynik drużynie KS AZS AWF Warszawa. Nylypiuk wygrywa 4:0 i zmniejsza się prowadzenie w meczu drużyny ze Śląska (17:7). Waga do 75 kobiet to pewne zwycięstwo Ally Cherkasovej z KS AZS AWF Warszawa. W obfitującym w efektowne akcje techniczne pojedynku w kategorii wagowej do 125 kg (styl wolny), zwycięża zawodnik gospodarzy Kamil Wojciechowski i zapewnia śląskim mocarzom zwycięstwo w całym meczu. W ostatniej walce spotkania walczący już, bez meczowego obciążenia, ulubieniec kibiców MZK Unia Racibórz, Mateusz Wolny zmierzył się z młodym wilkiem PWPW KLZ- Patrykiem Kamińskim. Po zaciętym i wyrównanym boju zwycięża doświadczony Mateusz Wolny. MKZ Unia Racibórz wygrywa swój ostatni mecz w sezonie i zajmuje trzecie miejsce w grupie „B” PWPW KLZ.

azs awf warszawa vs mkz unia racibórz
azs awf warszawa vs mkz unia racibórz

Pojedynek w Raciborzu, to pokaz sportowego kunsztu i zapaśniczych charakterów. Publiczność w Arenie Rafako i ta przed ekranami telewizorów (TVP Sport), obejrzała mecz pełen dynamicznych akcji technicznych, efektownych rzutów i sportowej woli walki zawodników obu ekip. Drużyny MZK Unia Racibórz i KS AZS AWF Warszawa w dobrym stylu pożegnały się z sezonem 2017/2018 PWPW KLZ. Sympatycy tych drużyn są pewni, że w przyszłym sezonie bohaterowie dzisiejszego meczu zmagać się będą o medale PWPW KLZ.

MKZ UNIA Racibórz

24

MKZ Unia Racibórz

VS

11

AZS AWF Warszawa

MVP meczu: KAMIL WOJCIECHOWSKI (MKZ UNIA Racibórz)

Sędzia główny: MACIEJ ZAKOWICZ