SPONSORZY
  • krex
  • naftan
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576
  • rs
  • 15628602_1264863410244921_2048086289_o

 

Home Bez kategorii MMA Spartan Fight: 20 SZYBKICH Z… ALANEM LANGEREM
Spartan Fight: 20 SZYBKICH Z… ALANEM LANGEREM

Spartan Fight: 20 SZYBKICH Z… ALANEM LANGEREM

0
0

 

1. Od ilu lat trenujesz sporty walki? 

W dzieciństwie 6 lat karate, mma od ok. 9 lat.

2. Jak rozpoczęła się Twoja przygoda z mma?

Trenowałem piłkę nożną, idąc na trening zobaczyłem plakat reklamujący mój obecny klub Silesian Cage Club. Spróbowałem i tam już zostałem. MMA lepiej mi wychodziło niż kopanie piłki (śmiech).

3. Najcięższa walka? 

Miałem dwie takie, w których bardziej walczyłem ze sobą niż przeciwnikami. Była to walka z Kamilem Gniadkiem i Mateuszem Zawadzkim. Bardzo źle je wspominam.

4. Walka, która sprawiła Ci najwięcej satysfakcji? 

Z Vasiliy Fedorychem i Piotrem Niedzielskim. Obaj przed walką wyżej notowani niż ja, po walce sytuacja się zmieniła (uśmiech).

5. Co fascynuje Cię w mma?

MMA to wszechstronna dyscyplina sportowa. Dekatlon sportów walki. Fascynuje mnie to strasznie. Można nieskończenie trenować, a i tak nie pozna się wszystkiego.

6. Twoje plany/cele sportowe na ten rok?

Wygrać kolejne walki. Jak są zwycięstwa to i marzenia są bliższe.

7. Twoje marzenie?

Sportowo to na pewno stoczyć walkę w największej organizacji na świecie (uśmiech).

8. Miejsce, które chciałbyś odwiedzić?

Lubię podróżować po świecie, kolejnym celem który chciałbym odznaczyć na swojej mapie to Azja. Tajlandia jako miejsce do treningów, dodatkowo turystycznie Wietnam i Indie.

9. Czym się zajmujesz poza treningami?

Pracuję w firmie MONAT z branży kolejowej. Zajmuję się przejazdami kolejowymi i legalizacją przekaźników. Po godzinach pracy prowadzę dodatkowo zajęcia ze sztuk walki zarówno dla starszych jak i dla dzieci.

10. Kto jest Twoim wzorem sportowca?

Wielu zawodników szanuję. Nie mam konkretnego wzorca. Doceniam ciężką pracę, oddanie temu co się robi i szacunek dla rywali.

11. Czym zajmowałbyś się, gdybyś nie wybrał sportowej kariery?

Pewnie tym samym co teraz (śmiech). MMA powoduje, że nie mam kompletnie na nic czasu, ale jestem z tego powodu szczęśliwy. Gdyby nie mma pewnie miałbym więcej czasu wolnego dla siebie, możliwe że spędzałbym go w „mniej zdrowy” sposób niż trenując MMA, więc dobrze że jest tak, jak jest.

12. Jak wygląda Twój okres prygotowań do walki?

Zaczynam mniej więcej 8-10 tygodni przed walką. Trenuje pod okiem Tomka Brondera w Silesian Cage Club w Katowicach. Czasami odwiedzam sąsiedzkie kluby, aby posparować z innymi zawodnkami. Zawsze staram się wyjechać na jakiś obóz przygotowawczy na tydzień lub dwa.

13. Ulubiony film?

Pulp Fiction.

14. Ulubiona rozrywka?

Podróżowanie, gry planszowe.

15. Ulubiona cheat meal?

Hamburgery własnej roboty.

16. Twoje motto?

„Nigdy się nie poddawaj, nawet jeśli walka boli bardziej niż przegrana”.

17. Z kim chciałbyś się zmierzyć podczas kolejnej gali?

Nie wybieram sobie przeciwników. Mam wyjść i się bić z tym kogo mi wybiorą organizatorzy. Jeśli się boisz i starasz się wybierać zawsze słabszych od siebie to wybrałeś nie ten sport.

18. O czym myślisz i co najbardziej motywuje Cię przed wejściem do klatki?

Czas przed walką zawsze jest stresujący. Myśli są różne, ale staram się koncentrować na faktach, a nie snuć domysłów. Wiem, że ciężko trenowałem i wchodzę do klatki, aby to pokazać. To mój czas i trzeba to udowodnić kibicom zebranym na trybunach.

19. Co będziesz robił, kiedy już zakończysz swoją karierę sportową?

Mam nadzieję, że jeszcze sporo lat powalczę. Sportowa emerytura to dla mnie zbyt odległy temat, abym mógł powiedzieć co będę na niej robił.

20. 3 rady/sugestie dla rozpoczynających przygodę z mma? 

Wytrwałość- czasem potrzeba czasu, aby osiągnąć wymarzony cel, z porażek trzeba wyciągnąć wnioski i iść ciągle do przodu. Systematyczność- gdy Ty odpoczywasz ktoś inny trenuje, aby skopać Ci tyłek. Wiarę w siebie- wierz w siebie i nigdy nie daj sobie wmówić, że czegoś nie potrafisz, wszystko zależy od Ciebie!