SPONSORZY
  • krex
  • naftan
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576
  • rs
  • 15628602_1264863410244921_2048086289_o

 

Home Filmy Strus przed debiutem w federacji DSF: „Zawodnicy z sukcesami w MMA wracają do kickboxingu!”
Strus przed debiutem w federacji DSF: „Zawodnicy z sukcesami w MMA wracają do kickboxingu!”

Strus przed debiutem w federacji DSF: „Zawodnicy z sukcesami w MMA wracają do kickboxingu!”

0
0

Zawodnik Roku 2017 Piotr Strus zapewnia kibiców, że w jego piątkowym debiucie dla federacji DSF nie zabraknie fajerwerków. Wracający do K-1 warszawski zawodnik zmierzy się z bardzo mocnym Brice’em Kombou z Kamerunu. Walka będzie główną atrakcją gali DSF Kickboxing Challenge: Twierdza w Nowym Dworze Mazowieckim.

– W 2009 roku rozpocząłem przygodę z MMA, dziś wracam do swoich korzeni, do kickboxingu. Czuję, że jestem mocny, rozwijam się i mam wiele do zaoferowania w K-1. Drogą do sukcesu jest połączenie widowiskowych walk z wygranymi. Chciałbym trwać na tej fali i pokazywać ludziom, że Piotr Strus to statek, który niełatwo zatopić – mówi zawodnik warszawskiego klubu WCA Fight Team.

29-letni Strus to nie pierwszy zawodnik znany z występów w MMA, który postanowił równolegle bić się w kickboxingu. Z federacją Sławomira Duby związali się także Daniel Omielańczuk i Karol Celiński, a Marcin Różalski powiedział wprost, że nie zamierza kontynuować kariery w MMA, bo wybiera powrót do ukochanego K-1.

– Kontraktując takich zawodników jak Daniel Omielańczuk czy Marcin Różalski, federacja DSF Kickboxing Challenge wysyła sygnał, że już nie tylko MMA może grać pierwsze skrzypce. K-1 znów zaczyna się liczyć. Zawodnicy, którzy odnosili ogromne sukcesy w MMA, nagle wracają do kickboxingu – potwierdza Strus.

Polak czekający na walkę o mistrzowski pas organizacji ACB zapewnia, że traktuje powrót do K-1 bardzo poważnie. Strus zamierza pokazać w ringu to samo serce do walki, gdzie któremu został wybrany Zawodnikiem Roku 2017 na gali Heraklesy.

– Nie ma żadnej obawy, że Piotr Strus przyjdzie nieprzygotowany lub będzie walczyć zachowawczo. Tego Piotra już nie ma! Nawet jeśli padamy, mamy wstawać. Jeśli nas biją, mamy nie uciekać! Stajemy i bijemy się. Maszeruj albo giń! – mówi.

Podwarszawską miejscowość Nowy Dwór Mazowiecki dzieli jedynie 20 kilometrów od Łomianek, gdzie od 12. roku życia mieszkał Piotr Strus. Stoczenie walki tak blisko rodzinnych stron ma duże znaczenie dla 29-letniego zawodnika.

– Sam nie wiem, co bardziej mnie jara. To że wracam do korzeni do K-1, czy to, że zawalczę przed swoją polską publicznością. Oba bodźce tak mnie motywują, że 9 marca naprawdę nie zabraknie fajerwerków w walce! – zapewnia.

Czarnoskóry Brice Kombou, który przywita Strusa w federacji DSF, w 2016 roku wygrał z Maksymilianem Bratkowiczem – obecnym mistrzem w wadze do 86 kilogramów. Zawodnik WCA Fight Team cieszy się jednak na samą myśl o tym, że od razu czeka go duże wyzwanie. Walka została zakontraktowana na 3 rundy po 3 minuty w kategorii do 91 kilogramów.

– Wiem, że pobił Maksa, obecnego mistrza. Mocny, twardy i idący cały czas do przodu zawodnik. To daje nam gwarancję, że ta walka naprawdę będzie wyjątkowa. Kombou to idealny rywal na moją pierwszą walkę w DSF Kickboxing Challege. Trzeba tylko wyjść i trzeba się bić! – kończy Piotr Strus.