SPONSORZY
  • krex
  • naftan
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576
  • rs
  • 15628602_1264863410244921_2048086289_o

 

Home Zapasy Sześcioro zawodników AKS w reprezentacji Polski
Sześcioro zawodników AKS w reprezentacji Polski

Sześcioro zawodników AKS w reprezentacji Polski

0
0

Aż sześcioro zawodników AKS MADEJ WRESTLING TEAM znalazło się na pierwszych w tym roku zgrupowaniach kadr narodowych. Przed piotrkowskimi zapaśnikami sezon, w którym oprócz walki o obronę mistrzostwa PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej, czeka ich rywalizacja w turniejach krajowych i międzynarodowych.

Dwie przedstawicielki AKS MADEJ WRESTLING TEAM, Katarzyna Mądrowska i Natalia Strzałka, przebywają w Zakopanem, gdzie trenuje kadra narodowa zapaśniczek. Obie są wielką nadzieją reprezentacji Polski: mimo młodego wieku już mają na koncie medale mistrzostw Polski seniorek.

Możliwość trenowania z takimi zawodniczkami jak Iwona Matkowska, Agnieszka Wieszczek-Kordus, Katarzyna Krawczyk i Monika Michalik to dla nas świetna okazja by podnosić swoje umiejętności – mówi Katarzyna Mądrowska, zawodniczka AKS MADEJ WRESTLING TEAM. Warunki w zakopiańskim COS mamy bardzo dobre, dlatego jestem zadowolona z wykonanej pracy. Zajęcia często trwają ponad dwie godziny, więc trenujemy naprawdę ciężko, sporo czasu poświęcając ulepszaniu motoryki. Wierzymy, że wytężona praca zaowocuje już w niedalekiej przyszłości.

Pierwszy w tym roku obóz zakończyła kadra zapaśników w stylu klasycznym, przygotowująca się do nowego sezonu we Władysławowie. W ośrodku COS, pod okiem szkoleniowca kadry Hazbulaka Bazorkina, trenowali Radosław Grzybicki i Mateusz Bernatek. Przed aktualnym wicemistrzem świata ważny rok, w którym postara się udowodnić swoją sportową klasę i zrobić kolejny krok na drodze do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Podobne zadanie stoi przed Magomedmuradem Gadżijewem. Piotrkowski zawodnik występujący w stylu wolnym, w poprzednim sezonie wywalczył srebrne medale mistrzostw świata i Europy, co zaowocowało m.in. nominacją w prestiżowym 83. Plebiscycie Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca Polski. Gadżijew rozpoczął rok od obozu w rodzinnych stronach, ponieważ reprezentacja „wolniaków”, prowadzona przez Jusupa Abdusałamowa, trenuje w rosyjskiej Mahaczkale. W kadrze jest także inny zawodnik piotrkowskiej drużyny Zbigniew Baranowski.

Zapaśników AKS MADEJ WRESTLING TEAM w narodowych barwach będzie można po raz pierwszy w tym roku zobaczyć na macie na początku lutego w Raciborzu, gdzie odbędzie się turniej o Puchar Polski (zapasy kobiet i styl klasyczny). Natomiast 27 lutego i 1 marca odbędą się mecze półfinałowe PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej, w których broniąca mistrzowskiego tytułu drużyna z Piotrkowa Trybunalskiego zmierzy się z zespołem KS Budowlani Łodź.