SPONSORZY
  • krex
  • naftan
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576
  • rs
  • 15628602_1264863410244921_2048086289_o

 

Home Judo Trener Marian Tałaj o przygotowaniach kadry kobiet
Trener Marian Tałaj o przygotowaniach kadry kobiet

Trener Marian Tałaj o przygotowaniach kadry kobiet

0
0

– European Open w Warszawie na początku marca i Mistrzostwa Europy w izraelskim Tel Avivie pod koniec kwietnia – to najważniejsze turnieje pierwszego półrocza dla kobiecej reprezentacji Polski z powodzeniem prowadzonej przez trenera Mariana Tałaja.

Pierwszym etapem tegorocznych przygotowań będzie rozpoczynające się w najbliższy poniedziałek międzynarodowe zgrupowanie w austriackim Mittersill.

– Ze ścisłej kadry seniorek nie będzie tam brązowej medalistki ubiegłorocznych Mistrzostw Świata Agaty Ozdoby-Błach -63kg. Dłuższy odpoczynek wskazany jest również dla pozostałych uczestniczek grudniowego Mastersa w Sankt Petersburgu Agaty Perenc -52kg i Beaty Pacut -78kg. Potem wrócą do solidnego treningu, zanim wejdą na matę w zawodach międzynarodowych – mówi Marian Tałaj.

Prawdopodobnie w lutym część kadrowiczek weźmie udział w zawodach rangi European Open. – Punktów do zdobycia nie jest zbyt wiele, ale młodsze zawodniczki mają szansę tam zdobycia kwalifikacji na Mistrzostwa Europy w Izraelu – dodał trener.

Biało-Czerwone mają także zaplanowany wyjazd na bardzo mocno obsadzony camp przy okazji prestiżowego Grand Slamu w Paryżu.
– Będzie tam możliwość powalczyć z całą światową czołówką. Potem mamy zaplanowane krajowe zgrupowanie bezpośrednio przed European Open w Warszawie (3-4 marca). W naszych polskich zawodach chcemy wystawić optymalny skład – dodał szkoleniowiec reprezentacji.

Powoli do kadry ma wracać 7 judoczka Igrzysk Olimpijskich w Londynie Daria Pogorzelec, w nowej wadze -70kg, zaś w perspektywie Igrzysk trener Marian Tałaj czeka również na spodziewającą się dziecka Ewę Konieczny -48kg.

– To są bardzo dobre zawodniczki, które oczywiście widzę w drużynie narodowej. Z nimi w składzie nasza reprezentacja będzie silniejsza w walce o nominacje do Tokio – powiedział.

Mistrzostwa Europy odbędą się od 26 do 28 kwietnia w izraelskim Tel Avivie, a miesiąc później zaczną się 2-letnie kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020.