SPONSORZY
  • krex
  • naftan
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576
  • rs
  • 15628602_1264863410244921_2048086289_o

 

Home Zapasy Wolniacy trenują w Machaczkale
Wolniacy trenują w Machaczkale

Wolniacy trenują w Machaczkale

0
0

Aż trzy razy w tym roku w Dagestanie będą obecni nasi wolniacy. Najważniejszą imprezą w pierwszym półroczu będą mistrzostwa Europy w tamtejszym Kaspijsku. Reprezentacja Polski w zapasach stylu wolnego po krótkiej przerwie świąteczno-noworocznej wraca do ciężkiej pracy.

Tuż przed świętami ekipa trenera Jusufa Abdusałamowa zakończyła blisko trzytygodniowe zgrupowanie w Zakopanem.
Teraz jednak przed naszą reprezentacją kolejny trzytygodniowy pobyt w Dagestanie. 7 stycznia 10 wolniaków poleciałi do Machaczkały. W kadrze znalazł się też jeden młodzieżowiec, Robert Dobrodziej z Budowlanych Łódź.
– Zgrupowanie będzie dla nas kolejnym etapem przygotowań do najważniejszych tegorocznych zawodów. Dlatego chcemy maksymalnie wykorzystać ten czas – mówi czołowy polski zapaśnik, Zbigniew Baranowski.
Nad Morzem Kaspijskim szykuje się bardzo dużo pracy. Dlatego trener Abdusałamov przewiduje nawet po trzy treningi dziennie i liczne sparingi z tamtejszymi zawodnikami.
– To już nie pierwszy taki wyjazd. Trenujemy i mamy okazję do zajęć z najlepszymi zawodnikami tego regionu Rosji. Trener pochodzi stamtąd i dlatego czuje się jak u siebie w domu. Jego obecność na pewno wiele spraw nam tam ułatwia – dodaje II trener Dariusz Grzywiński.
To nie jedyne w tym roku zgrupowanie na południu Rosji. Kadrowicze przyjadą do Dagestanu jeszcze jesienią. Przypomnijmy, że mistrzostwa Europy zaplanowano w Kaspijsku, bardzo blisko…Machaczkały.