SPONSORZY
  • krex
  • naftan
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576
  • rs
  • 15628602_1264863410244921_2048086289_o

 

Home Sylwetki wojowników ZAPASY: Spotkanie z Katarzyną Krawczyk
ZAPASY:  Spotkanie z Katarzyną Krawczyk

ZAPASY: Spotkanie z Katarzyną Krawczyk

0
0

Utytułowana zapaśniczka – czterokrotna medalistka Mistrzostw Europy, wicemistrzyni Igrzysk Europejskich, reprezentantka Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Rio Katarzyna Krawczyk spotkała się z dziećmi i młodzieżą  ZS w Rudzie-Hucie.

Przed główną częścią uroczystości Krawczyk oraz nauczyciel wychowania fizycznego i trener zapasów Roman Czwaliński udzielili wywiadu regionalnej telewizji Lublin, która nagrywała całe wydarzenie. Po tym wstępie olimpijka w barwny sposób opowiedziała o początkach swojej kariery sportowej, najważniejszych osiągnięciach oraz wrażeniach z IO w Rio. Sympatyczna zapaśniczka udowodniła swoim przykładem, że wielkie sukcesy można osiągnąć poprzez wewnętrzne zdyscyplinowanie, zaangażowanie i silną wolę zwycięstwa.

W trakcie spotkania odtworzono emocjonującą pierwszą wygraną walkę Krawczyk na IO z Mongołką Erdenechimeg. Po ostatnim gwizdku sędziego nasza zapaśniczka otrzymała od całej społeczności szkolnej spontaniczne wielkie brawa. Kasia udzielała też odpowiedzi na zadawane pytania z sali. Wiadomo, że planuje wystartować w następnych igrzyskach, że lubi jeździć na nartach wodnych, a najbardziej podoba jej się Polska.

Uczestnicy programu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Zapaśniczego „Zapasy sportem wszystkich dzieci” wręczyli Kasi słodki upominek. Uczniowie wychodząc z sali gimnastycznej otrzymali od zawodniczki autografy i pamiątkowe zdjęcia. Wszyscy byli pod wrażeniem spotkania z naszą olimpijką.