SPONSORZY
  • krex
  • naftan
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576
  • rs
  • 15628602_1264863410244921_2048086289_o

 

Home Judo Zbigniew Pacholczyk – możemy odnieść sukces na Igrzyskach w Tokio
Zbigniew Pacholczyk – możemy odnieść sukces na Igrzyskach w Tokio

Zbigniew Pacholczyk – możemy odnieść sukces na Igrzyskach w Tokio

0
0

– Jestem przekonany, że możemy jako dyscyplina odnieść sukces podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio – mówi Zbigniew Pacholczyk, który od niedawna jest trenerem Kadry Narodowej Seniorów.

Nowy szkoleniowiec reprezentacji od prawie 35 lat pracuje jako trener w sekcji judo Klubu Sportowego „Gwardia” Łódź. Wcześniej jako zawodnik zdobywał medale Pucharu Europy Seniorów w Warszawie i w Austrii. Jego wychowankowie to między innymi Maria Anderwald i Aleksander Beta.

– Bardzo dokładnie przemyślałem decyzję dotyczącą poprowadzenia Kadry Narodowej Seniorów. Jestem przekonany, że możemy jako dyscyplina odnieść sukces podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio poprzez bardzo staranne przygotowanie naszych zawodników. Praca, która czeka zarówno mnie, jak i zawodników, może przynieść ten oczekiwany efekt, ale tylko wówczas jeśli judocy będą zdeterminowani na osiągnięcie sukcesu – powiedział Zbigniew Pacholczyk.

Jego asystentem został 30-letni Paweł Zagrodnik, piąty zawodnik Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Współpracę rozpoczęli 3 tygodnie temu podczas zgrupowania kadry w Zakopanem.

– Już za kilka dni naszą reprezentację czeka start w European Open w Bukareszcie. Później wyjeżdżamy na kolejne zgrupowanie do Zakopanego, a po kilku dniach przerwy spotykamy się z zawodnikami w Cetniewie. Stamtąd bezpośrednio pojedziemy na camp w Gdyni, a później kadra wystąpi w Pucharze Europy w niemieckim Saarbrücken. Po zawodach bierzemy udział w campie treningowym EJU – mówi trener główny kadry mężczyzn.

W roku poolimpijskim najważniejszym turniejem są Mistrzostwa Świata, które na przełomie sierpnia i września odbędą się w Budapeszcie.

– Skład kadry na główną imprezę sezonu ogłosimy najpóźniej do końca czerwca – powiedział Zbigniew Pacholczyk, trener I klasy o specjalności judo. Jego założenia w szkoleniu to poszerzenie umiejętności technicznych i taktycznych oraz budowanie indywidualnego stylu walki.