SPONSORZY
  • krex
  • naftan
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576
  • rs
  • 15628602_1264863410244921_2048086289_o

 

Home Judo Złoty medal Piotra Kuczery w stolicy Bułgarii!
Złoty medal Piotra Kuczery w stolicy Bułgarii!

Złoty medal Piotra Kuczery w stolicy Bułgarii!

0
0

Po 5 wygranych walkach Piotr Kuczera (-90kg) stanął na najwyższym stopniu podium European Open w Sofii. Damian Szwarnowiecki (-81 kg) zajął 5 miejsce, a Rafał Kozłowski (-90kg) 7 miejsce.

 Start zakończony bilansem 5:0. Jestem bardzo zadowolony, bo czuję, że moja forma się buduje – przekazał rybniczanin Piotr Kuczera (Kejza Team) zaraz po zakończeniu zawodów w Bułgarii.

W finale pokonał przez ippon Li Kochmana z Izraela, a w półfinale wygrał po 4 min z Kanadyjczykiem Louisem Krieberem Gagnon. W ćwierćfinale doszło do starcia Biało-Czerwonych, bowiem Piotr Kuczera walczył z wrocławianinem Rafałem Kozłowskim (AZS AWF). Piotr zwyciężył w dogrywce – waza-ari. Wcześniej w eliminacjach odniósł 2 zwycięstwa, z Ukraińcem Viktorem Makukhą i Czechem Jirzim Petrem.

Rafał Kozłowski zakończył zawody na 7 lokacie. Zaczął od zwycięstw z Kanadyjczykiem Mohabem El Nahasem i Ukraińcem Mykytą Matlashevskyi, a po porażce z Piotrem Kuczerą, w repesażu przegrał z Izraelczykiem Asafem Chenem.

Bardzo dobrze w Sofii w pierwszym tegorocznym European Open walczył także Damian Szwarnowiecki (KS Gwardia Wrocław) . Doszedł do walki o brązowy medal, w której niestety przegrał z Sami Chouchi z Belgii. Wcześniej w walce półfinałowej pokonał go medalista Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata Kanadyjczyk Antoine Valois-Fortier. W dzisiejszym turnieju Damian wygrał 3 walki – z Hiszpanem Jose Marią Mendiolą Izquietą, Ukraińcem Oleksandrem Koshliakiem i Szwedem polskiego pochodzenia Robinem Packiem.

W sumie w Sofii startowało 10 Polaków. 2 walki wygrał -66kg Jacek Brysz, a po 1 – -66kg Łukasz Golus, -73kg Michał Bartusik, -81kg Karol Kurzej. Porażki w pierwszych rundach ponieśli -60kg Bartłomiej Garbacik (z byłym mistrzem Europy Francuzem Sofiane Milous), -66kg Szymon Jasiński, -81kg Damian Stępień.

Judoczki rywalizowały w niedzielę w 2 dniu European Open w Odivelas koło Lizbony. Po wczorajszym złoty medalu Karoliny Tałach -63kg i srebrnym Karoliny Pieńkowskiej -52kg oraz 5 lokacie Juli Kowalczyk -57kg, dziś Anna Załęczna +78kg zajęła 7 miejsce. W eliminacjach odpadła Paulina Kułaga -78kg.

W klasyfikacjach drużynowych Polacy i Polki na wysokich 5 pozycjach. Najlepsi Rosjanie i Japonki.

Załączniki: