SPONSORZY
  • krex
  • naftan
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576
  • rs
  • 15628602_1264863410244921_2048086289_o

 

Home Bez kategorii MMA Zyra kontra Kurek na otwarcie gali FEN 16 Warsaw Reloaded
Zyra kontra Kurek na otwarcie gali FEN 16 Warsaw Reloaded

Zyra kontra Kurek na otwarcie gali FEN 16 Warsaw Reloaded

0
0

Mistrz Polski służb mundurowych w MMA Karol Zyra z Championa Ostrołęka oraz doświadczony Adrian Kurek z klubu Forca Dęblin MMA zmierzą się 11 marca w jednej z pierwszych walk gali FEN 16 Warsaw Reloaded na stołecznym Torwarze. Dla obu zawodników będzie to debiut w klatkoringu Fight Exclusive Night.

Karol Zyra (30 lat, 175 cm, 3-0) to przede wszystkim złoty medalista mistrzostw Polski służb mundurowych i brązowy medalista mistrzostw Wojska Polskiego w MMA. Perspektywiczny zawodnik klubu Champion Ostrołęka, którego sportem bazowym jest kick-boxing, doświadczenie w mieszanych sztukach walki zbierał głównie podczas zawodów amatorskich – na tym poziomie rywalizacji stoczył 42 pojedynki, wygrywając przed czasem połowę z nich. Z kolei jako zawodowiec Zyra jest niepokonany – w trzech walkach na galach Sparta i Kurpiowskiej Kuźni Mistrzów pokonał kolejno Radosława Makowskiego, Karola Kurka i Białorusina Mansura Azerbieva.

Adrian „Rudy” Kurek (34 lata, 174 cm, 4-2) to jeden z najbardziej znanych zawodników i trenerów amatorskiego MMA w Polsce – jego podopieczni wielokrotnie zdobywali medale Amatorskiej Ligi MMA. Reprezentant klubu Forca Dęblin MMA na zawodowych arenach rywalizuje od 2012 roku. W ciągu niespełna półtora roku stoczył pięć walk, w których odniósł trzy zwycięstwa przed nokaut, ale nieźle rozwijającą się karierę pokrzyżował mu poważny uraz kolana. W marcu ubiegłego roku „Rudy” powrócił jednak do gry – przed własną publicznością w Dęblinie duszeniem zza pleców poddał Damiana Majewskiego, potwierdzając, że jest w świetnej formie, a po kontuzji nie ma śladu.

FEN 16 Warsaw Reloaded to drugie wydarzenie organizacji Fight Exclusive Night w stolicy Polski. W walce wieczoru gali na Torwarze zmierzą się Kamil Łebkowski z Brzylijczykiem Gabrielem Silvą, a w walce o pas w wadze średniej Paweł Żelazowski będzie walczył z Kamilem Gniadkiem. Kibice obejrzą też pojedynki MMA z udziałem Michała Oleksiejczuka, Sebastiana Kotwicy, Pawła Pawlaka, Arbiego Shamaeva i Bartłomieja Kopery, a w pojedynkach w formule K-1 wystąpią Arkadiusz Wrzosek, który zmierzy się z Arturem Bizewskim, oraz Radosław Paczuski i Marcin Szreder.