SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Judo
  3. Dawid Mechowski: obicie na zawodach seniorskich wkrótce zaprocentuje
Dawid Mechowski: obicie na zawodach seniorskich wkrótce zaprocentuje

Dawid Mechowski: obicie na zawodach seniorskich wkrótce zaprocentuje

0
0

– Obicie na zawodach seniorskich, ale też Mistrzostwach Europy Młodzieżowców, wkrótce zaprocentuje – mówi 22-letni Dawid Mechowski (-90kg), złoty i brązowy medalista ubiegłorocznych Mistrzostw Polski, odpowiednio młodzieżowców i seniorów.

– Nie uważam, że odbiegałem od moich przeciwników umiejetnościami, ale brakowało mi cwaniactwa, zimnej głowy i doświadczenia. To głównie przeważyło o moich wynikach na zawodach rangi Pucharu Świata czy Mistrzostw Europy Młodzieży – powiedział Dawid Mechowski (SGKS Wybrzeże Gdańsk).

W finale MMP w Rakoniewicach pokonał Mateusza Kozłowskiego (AZS Opole), natomiast w walce o brąz MP Seniorów wygrał z Michałem Wąsikowskim (Hato Judo Warszawa). Później wystąpił w MME w Poczdamie, gdzie przegrał z Czechem Michalem Pfafem w 1/16 finału.

– Występ na Mistrzostwach Europy Młodzieży w Niemczech był niewątpliwie docenieniem mojego sukcesu z MP Młodzieży. Niestety start w Poczdamie nie należał do najlepszych. Z Pfafem zabrakło zimnej głowy oraz troche tzw. luzu i spokoju. Ten zawodnik spokojnie był w zasięgu i nie powinien mi zagrozić, ale stało się inaczej. Wyciągnąłem dużo wniosków z tego startu i jestem pewien, że zaowocuje to na następnych turniejach – stwierdził reprezentant Polski.

Dawid Mechowski walczył też w European Open (Puchar Świata) w Warszawie i Tallinie. Teraz znów czekają go występy w zawodach tej rangi.

– W ramach przygotowań do Mistrzostw Europy Młodzieży w Pile, są jeszcze turnieje International Judo Tour m.in. w Rybniku, Puchar Europy Seniorów w Celje-Podcertku czy Akademickie MP. Zobaczymy też, co przyniosą nadchodzące starty i z jakiej strony się pokażę. To też będzie decydowało o doborze następnych startów czy campów międzynarodowych. Nie zamierzam narzucać niepotrzebnej presji. Wychodze z założenia, że jak będą dobre walki to wyniki przyjdą same. Wiadomo, że jak każdy startując w zawodach celuje jak najwyżej, ale przede wszystkim interesują mnie dobre walki, wtedy sukces się pojawi – zaznaczył Dawid Mechowski.

Judo trenuje od 8 roku życia. Zaczynał w UKS Conrad Gdańsk, później przeniósł się do SGKS Wybrzeże Gdańsk. Na co dzień studiuje na gdańskim AWF, kierunek wychowanie fizyczne. Zdobywa też doświadczenie trenerskie, prowadząc zajęcia judo z najmłodszymi.