SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Wojownicy
  3. MMA
  4. DROGA DO XTB KSW 96 – MAREK SAMOCIUK I DENIS GÓRNIAK
DROGA DO XTB KSW 96 – MAREK SAMOCIUK I DENIS GÓRNIAK

DROGA DO XTB KSW 96 – MAREK SAMOCIUK I DENIS GÓRNIAK

0
0

W starciu wagi ciężkiej łódzkiej gali KSW dojdzie do pojedynku, w którym Marek Samociuk przywita debiutującego w okrągłej klatce i będącego na fali czterech wygranych z rzędu Denisa Górniaka.

Bilety w sprzedaży na eBilet.pl

Podczas gali XTB KSW 96 Marek Samociuk wejdzie do okrągłej klatki po raz siódmy. Ostatni raz walczył w styczniu tego roku, kiedy to zmierzył się z doświadczonym Łotyszem Oļegsem Jemeļjanovsem. Przeciwnik Marka od początku starcia szukał nokautu. Atakował mocnymi ciosami na głowę. Polak natomiast konsekwentnie okopywał wykroczną nogę Łotysza i odpowiadał kontrami pięściarskimi. Strategia Marka przyniosła efekty w drugiej rundzie. Olegs miał coraz większe problemy z okopaną nogą, chciał więc przenieść walkę na matę, ale już w parterze to Marek rozbił go ciosami. Po zwycięstwie Samociuk powiedział:

– Mam nadzieję, że się poprawiłem i oczywiście chciałbym być jeszcze lepszy, jeszcze bardziej wszechstronny. Wiem, że mam mały staż, małe doświadczenie, ale uważam, że jestem czarnym koniem kategorii ciężkiej i będzie trzeba na mnie uważać.

Dzięki ostatniemu tryumfowi Samociuk powrócił na drogę zwycięstw po dwóch przegranych z rzędu. Po styczniowym starciu Marek, który na co dzień trenuje w klubie Uniq Fight Club, wyjechał do Tajlandii, gdzie szlifował swoje umiejętności.

Wchodząc do KSW Samociuk miał na swoim koncie jedynie trzy zawodowe pojedynki, zwycięstwo w turnieju walk na gołe pięści i tytuł mistrza Polski w amatorskim MMA. Samociuk w profesjonalnych walkach MMA rywalizuje od roku 2019. Łącznie stoczył dziewięć bojów.

Dla Denisa Górniaka walka na gali KSW w Łodzi będzie debiutem w okrągłej klatce. Fighter z Bytomia ma na swoim koncie siedem zawodowych pojedynków, z których sześć wygrał. Swoją przygodę z profesjonalnymi starciami w klatkach rozpoczął w roku 2016. Zebrał też pokaźne doświadczenie na arenie amatorskiej, gdzie stoczył ponad 40 walk. Kilka razy wywalczył tytuł mistrza Polski. Popularny „Flinston” walczył również amatorsko i profesjonalnie w pięściarskich ringach.

Denis Górniak przygodę z MMA rozpoczął jeszcze jako dziecko w klubie Fight Club Bytom. Potem dołożył do tego treningi zapasów i boksu. Jako junior w ringu stoczył kilkanaście pojedynków i wywalczył tytuł mistrza Polski. W zapasach zdobył mistrzostwo regionu.

Przed zbliżającym się debiutem w KSW Denis zapewnia, że humor dopisuje, a motywacja jest duża. Górniak wszystkie zawodowe zwycięstwa zanotował już w pierwszej rundzie. Jego walka z Markiem Samociukiem zapowiada się więc na niezwykle ciekawą konfrontację. Który jednak z zawodników wyjdzie z niej zwycięsko? Przekonamy się 20 lipca w łódzkiej hali Sport Arena.