SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Judo
  3. European Open w Warszawie: Natalia Kropska – moimi celami są medale Mistrzostw Świata i Europy
European Open w Warszawie: Natalia Kropska – moimi celami są medale Mistrzostw Świata i Europy

European Open w Warszawie: Natalia Kropska – moimi celami są medale Mistrzostw Świata i Europy

0
0

– Potrzebuję medalu z European Open – Pucharu Świata w Warszawie, by później móc zrealizować kolejne cele, jakimi są miejsca na podium Mistrzostw Świata i Europy – mówi Natalia Kropska, zaliczana do faworytek kategorii -63kg w zawodach na warszawskim Torwarze 24-25 lutego.

– Mam już srebro z European Open w Gyor, więc żeby uzyskać kwalifikację na Mistrzostwa Europy muszę zdobyć jeszcze jeden medal w Pucharze Świata lub zająć punktowane miejsce w turniejach Grand Slam lub Grand Prix – powiedziała Natalia Kropska (Czarni Bytom).

W tym roku w międzynarodowych zawodach wywalczyła srebrny medal w PŚ na Węgrzech oraz brązowy w belgijskim Herstal. – Łącznie stoczyłam 11 walk, wygrałam 9. Poziom obydwu zawodów był bardzo wysoki, a 2-krotnie rywalizowałam z Niemką Vivian Herrmann – dodała.

W Turnieju Warszawskim w wadze -63kg z jedynką miała być rozstawiona Angelika Szymańska. Niestety doznała kontuzji stopy i nie wystartuje. Na liście startowej są m.in. Natalia Kropska, Martyna Glubiak, Agata Szafran, Agata Zacheja, Amelia Konfisz, Aleksandra Konopka, Daniela Badura.

– Brałam pod uwagę taką możliwość, że spotkamy się z Angeliką na jakimś etapie walk. Bez wątpienia byłaby to zacięta walka, ale pokazałybyśmy piękne judo – przyznała Natalia Kropska, srebrna medalistka ubiegłorocznych Mistrzostw Polski w Katowicach; zwyciężyła Angelika Szymańska.

23-letnia Natalia Kropska podkreśliła, że w Warszawie spotka się z mocnymi przeciwniczkami. – Mój trener trener Piotr Sadowski jest na bieżąco, jeśli chodzi o przeciwniczki. Ćwiczę rozwiązania taktyczne, które przydadzą się między innymi na Hiszpankę Arielę Sanchez Benitez, z którą ostatnio przegrałam w finale w Gyor. Tym razem mam zamiar z nią wygrać jeśli dojdzie do tego pojedynu.

– Zaraz po Turnieju Warszawskim czeka mnie camp w Spale, a następnie w piątek wylatuję do Japonii, gdzie mam zamiar stoczyć wiele walk. Pod uwagę również jest brany start w Grand Slamie w Turcji pod koniec marca – stwierdziła Natalia Kropska, która na co dzień łączy swoje treningi z prowadzeniem zajęć judo dla dzieci oraz studiowaniem.