SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Boks
  3. Kwalifikacje olimpijskie: Kuczewska, Drabik i Budasz powalczą o Igrzyska
Kwalifikacje olimpijskie: Kuczewska, Drabik i Budasz powalczą o Igrzyska

Kwalifikacje olimpijskie: Kuczewska, Drabik i Budasz powalczą o Igrzyska

0
0

Trzy polskie pięściarki mają już zapewniony start w Igrzyskach w Paryżu, a trzy kolejne powalczą w kwalifikacjach olimpijskich w Bangkoku. W jakim składzie kobieca reprezentacja wystąpi za 3 tygodnie w Tajlandii?

– W składzie na kwalifikacje znalazły się: 50 kg Natalia Kuczewska, 54 kg Sandra Drabik, 60 kg Klaudia Budasz – mówi Tomasz Dylak, trener naszej żeńskiej kadry narodowej.

W pierwszym turnieju eliminacyjnym, który na początku marca odbył się we włoskim Busto Arsizio, rywalizowały Natalia Kuczewska i Sandra Drabik. Z kolei w kategorii 60 kg boksowała Patrycja Borys.

Teraz nastąpiła zmiana i w tej wadze o „bilet” na IO 2024 powalczy Klaudia Budasz. W tamtym roku, po długiej przerwie, wróciła do pięściarstwa i po kilku tygodniach zdobyła tytuł Młodzieżowej Mistrzyni Polski. Niestety nie mogła wystartować w seniorskich MP z powodu kontuzji (złamany nos). Trener Tomasz Dylak docenił jej umiejętności, pracę, zaangażowanie i powołał na kwalifikacje do Tajlandii.

W ostatnim czasie Klaudia Budasz m.in. wygrała turniej w Rydze, pokonując rywalki z Ukrainy i Anglii, a w specjalnie zorganizowanym pojedynku jednogłośnie na punkty pokonała Patrycję Borys.

Z kat. 50 kg i 54 kg awans zdobędą po 4 pięściarki, a z 60 kg – 3.

– Mam nadzieję, że w Bangkoku kolejne nasze zawodniczki wywalczą kwalifikację i w komplecie pojedziemy na Igrzyska do Paryża – powiedział selekcjoner Tomasz Dylak.

Występ we francuskim turnieju olimpijskim już sobie zagwarantowały Julia Szeremeta 57 kg oraz dwie Wicemistrzynie Europy z 2022 roku: Aneta Rygielska 66 kg i Elżbieta Wójcik 75 kg.