SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Filmy
  3. KWIECIEŃ W KSW
KWIECIEŃ W KSW

KWIECIEŃ W KSW

0
0

Piąta gala KSW w roku 2024 odbyła się 6 kwietnia w Paryżu. Organizacja po raz pierwszy w historii zawitała ze swoim wydarzeniem do Francji.

W walce wieczoru gali w Paryżu Salahdine Parnasse, mistrz dwóch kategorii wagowych KSW, stanął do obrony tytułu wagi lekkiej przeciwko Valeriu Mircei, tymczasowemu czempionowi tej kategorii. Panowie rozpoczęli od pojedynczych kopnięć. Szachowali się w stójce wyprowadzając błyskawiczne ataki. Szukali swojej szansy na skończenia walki przed czasem i to Francuz znalazł ją pierwszy. Najpierw trafił dobrym ciosem, a chwilę później wyprowadził wysokie kopnięcie na głowę i posła rywala na deski. Już na macie zaczął rozbijać go ciosami i w ten sposób zakończył walkę.

Podczas XTB KSW 93 doszło do dziewięciu pojedynków, z których pięć zakończyło się przed czasem, w tym cztery przez nokauty. Po gali przyznano cztery bonusy. Michal Martínek, Madars Fleminas oraz Salahdine Parnasse zostali wyróżnieni za najlepsze nokauty wieczoru, a Laïd Zerhouni za najlepsze poddanie.

W kwietniu organizacja KSW zaprezentowała pełną kartę walkę gali XTB KSW 94, która odbędzie się w maju. Ogłoszono również wydarzenia wakacyjne. KSW 95 zostanie zorganizowane w lipcu w Olsztynie, a KSW 96 w sierpniu w Łodzi. Marka KSW po raz pierwszy w historii przybędzie ze swoim wydarzeniem do Olsztyna. W Łodzi natomiast po raz pierwszy odwiedzi halę Sport Arena.

W ostatnim miesiącu do organizacji dołączył Kacper Formela, były mistrz organizacji FEN i czołowy zawodnik wagi piórkowej w Polsce. Ricardo Prasel, były pretendent do tytułu wagi ciężkiej, podpisał nowy kontrakt z organizacją. To samo uczynił młody i utalentowany Shamad Erzanukaev.