SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Judo
  3. Legendarny Riner potencjalnym rywalem Grzegorza Teresińskiego w Madrycie
Legendarny Riner potencjalnym rywalem Grzegorza Teresińskiego w Madrycie

Legendarny Riner potencjalnym rywalem Grzegorza Teresińskiego w Madrycie

0
0

Z udziałem ponad 400 osób w najbliższy weekend odbędzie się European Open w Madrycie. Polskie judo reprezentować będzie Grzegorz Teresiński (+100kg), a wśród jego potencjalnych przeciwników legendarny francuski zawodnik Teddy Riner.

W kategorii +100kg zgłoszonych jest 13 judoków z 8 krajów, w tym Grzegorz Teresiński oraz 2-krotny Mistrz Olimpijski i 9-krotny Mistrz Świata w tej wadze Teddy Riner.

W tym roku znakomity reprezentant Francji jest niepokonany, zdobył złote medale w zawodach Grand Slam w swoim państwie, Turcji i Tadżykistanie, a także w Pucharze Świata w Maroku.

W PŚ w Hiszpanii Grzegorz Teresiński jest rozstawiony z szóstką, a Teddy Riner z jedynką. Wystartują także m.in. Niemiec Jonas Schreiber, zawodnik gospodarzy Davit Kevlishvili, Austriak Movli Borchashvilli, Holender Jules Blom i Francuz Tieman Diaby.

Grzegorz Teresiński jest brązowym medalistą ubiegłorocznych Mistrzostw Europy Juniorów, a w tym roku sięgnął po krążek w tym kolorze w Pucharze Europy Seniorów. Na koncie ma m.in. 4 złote medale PE Juniorów – wszystkie w 2023 roku.

W tym roku ma szansę wystąpić m.in. w listopadowych Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Pile.

Kilka tygodni temu Grzegorz Teresiński walczył w seniorskich ME w Zagrzebiu.