SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Kickboxing
  3. Mistrzostwa Polski w Low Kicku: Justyna Krosta i Patryk Herdzina najlepsi w Piotrkowie
Mistrzostwa Polski w Low Kicku: Justyna Krosta i Patryk Herdzina najlepsi w Piotrkowie

Mistrzostwa Polski w Low Kicku: Justyna Krosta i Patryk Herdzina najlepsi w Piotrkowie

0
0


Justyna Krosta (Niepołomicki Klub Karate Kyokushin) i Patryk Herdzina (Stowarzyszenie Fight Club Knurów) zostali wybrani najlepszymi kickboxerami Mistrzostw Polski Seniorów w formule Low Kick. W klasyfikacji drużynowej turnieju w Piotrkowie Trybunalskim zwyciężył klub Paco Team Mysłowice.

W rywalizacji wzięło udział 175 osób (123 zawodników, 52 zawodniczki) z 74 klubów. Na Gali Finałowej odbyło się 11 walk, a łącznie kibice obejrzeli ok. 160 pojedynków.

Wśród startujących byli brązowi medaliści ubiegłorocznych Mistrzostw Świata Low Kick MŚ w portugalskiej Albufeirze Justyna Krosta (-56kg) i Dominik Grzęda (-91kg / TKKF Ognisko Siedleckie Siedlce)

W finale Justyna Krosta pokonała Oliwię Kramarz (Stowarzyszenie Sportowe Polkon Fight Legnica) 3:0. – Obroniłam tytuł Mistrzyni Polski Low Kick i jest to mój drugi złoty medal MP. Start uważam za bardzo udany. Stoczyłam trzy walki, które wygrałam jednogłośnie na punkty. Na każdą miałam wcześniej ustalony plan i uważam, że został on wykonany. W finale z przeciwniczką spotkałam się pierwszy raz, ale po analizie jej wcześniejszej walki, wiedziałam czego mogłam się spodziewać. Zwyciężyłam jednogłośnie 3:0. Zdobyłam również tytuł najlepszej zawodniczki całego turnieju – mówiła złota medalistka.

Wśród mężczyzn wyróżniono triumfatora wagi -63,5kg Patryka Herdzinę (Stowarzyszenie Fight Club Knurów), który znokautował w 2 rundzie Adriana Dziubałtowskiego (Piotrkowska Szkoła Sztuk Walki Tom Center). Patryk Herdzina obronił tytuł.

– Patryk Herdzina ma bardzo dobry styl walki i poza tym jest skuteczny – powiedział Andrzej Garbaczewski, trener reprezentacji Low Kick.

– W finale zmierzyłem się z moim kadrowym kolegą Adrianem Dziubałtowskim. Była to nasza pierwsza walka. W pierwszej rundzie jak zwykle szukałem odpowiedniego dystansu, realizując jednocześnie założoną taktykę. Druga runda ku mojemu własnemu zaskoczeniu nie potrwała już długo. W pierwszej akcji wyrzuciłem prawy krzyżowy i zakończyłem tym samym walkę przed czasem. To moje czwarte złoto Mistrzostw Polski w formule Low Kick, w tym dwa na zasadach Pro-Am. Oprócz pierwszego miejsca zdobyłem także tytuł najlepszego zawodnika! Taki sam tytuł w tym samym mieście zdobyłem we wrześniu zeszłego roku na Pucharze Polski Low Kick – powiedział Patryk Herdzina.

Z kolei walczący w -91kg Dominik Grzęda (TKKF Ognisko Siedleckie Siedlce) pokonał Michała Wodeckiego (Fight Gym Lublin) 3:0 i tym samym powtórzył sukces z lata 2022-23. – Finał przebiegł po mojej myśli, rywal był liczony dwa razy i podejrzewam, że mało brakowało do skończenia walki przed czasem. Jeśli chodzi o samą oprawę gali, każde zawody rangi mistrzowskiej powinny być tak oprawione jak gala finałowa w Piotrkowie. Zwiększa to bardzo mocno atrakcyjność naszego sportu, a o to w tym też chodzi – uważa utytułowany siedlczanin.

W wadze -86kg po złoto sięgnął Eryk Niewęgłowski (Corpus Gym Gdańsk) po zwycięstwie z Dawidem Uzarczykiem (Gladiators Kick boxing Bełchatów) 3:0. Mistrz kraju kategorii -81kg Dominik Kaleta wycofał się w trakcie półfinałowego pojedynku z Erykiem Niewęgłowskim z powodu kontuzji.

– Skręcił kolano po 30 sekundach pierwszej rundy i nie dokończył walki. Niewęgłowski będzie startował w pucharach i zawodach ligowych low kick, które będą uruchomione już niebawem. Będziemy mogli sprawdzać zawodników, którzy pierwszy raz zdobyli tytuł Mistrza Polski – dodał szkoleniowiec kadry narodowej.

Warto podkreślić, że pierwszy tytuł wywalczył m.in. w +91kg Dawid Czyżewski (Golden Dragon Bydgoszcz). 4 lata temu był w finale. W -75kg Szymon Majewski (Złomiarz Team Gdańsk) wygrał z ubiegłorocznym mistrzem Hubertem Marciszem (Kick Boxing Małpka Zawiercie) 3:0. Na tron MP wrócił w wadze -71kg Jakub Tymiński (Hunter Gym Bydgoszcz).

W kat. -67kg, tak jak rok temu, w finale Robert Soboń (Sportowy Klub Kickboxing Kielce) pokonał Mateusza Białeckiego (Smok Toruń) 3:0. Damian Roll (Piotrkowska Szkoła Sztuk Walki Tom Center) zwyciężał już w -57kg, a tym razem w -60kg. W tym niższym limicie, w walce o złoto Krystian Rozkosz (Paco Team Mysłowice) wygrał z Radosławem Sobczykiem (KS Gym Fight Wrocław) 2:1.

Oprócz Krystiana Rozkosza, z grona brązowych medalistów MŚ K-1, w Piotrkowie mieliśmy Dominikę Chylińską (Oświęcimski Klub Karate Oświęcim), Aleksandrę Niewiadomską (Legia Fight Club Warszawa) i Oliwię Gajewczyk (Thor Szkoła Walki Ełk).

Na piotrkowskim ringu wygrywały m.in. Mistrzyni Świata Kick Light -70kg Paulina Stenka-Formela (KTS-K GOSRiT Luzino), -65kg Aleksandra Niewiadomska (Legia Fight Club Warszawa), -60kg Julia Stasiuk (KKS Sporty Walki Poznań), Wicemistrzyni Świata Full Contact Aleksandra Mądraszewska (Champion Gdańsk).

– Jestem zadowolony z frekwencji na MP. Zawody seniorskie w opinii trenerów wypadły bardzo dobrze. Cały czas jesteśmy w fazie budowania mocnej reprezentacji formuły low kick. Przed nami starty międzynarodowe, które bez pomocy naszego sponsora Artura i jego firmy REAKTO byłyby ciężkie do zrealizowania. Mamy nadzieję, że polecimy na Puchar Śwista do Turcji i w drugim półroczu na PŚ do Uzbekistanu. Chciałbym podziękować przede wszystkim zawodnikom, którzy dali z siebie wszystko, aby zostać MP i tym, którzy podjęli walkę o ten tytuł. Zapraszam do współpracy z kadrą Low Kick wszystkich zainteresowanych tą formułą walki. Reprezentacja ma kilka wakatów w kategoriach wagowych, o które warto zawalczyć. Nikogo nie skreślamy, wręcz namawiam na przyjazdy do nas na co miesięczne konsultacje z kadrą Low Kick w Piotrkowie Trybunalskim – przyznał trener Andrzej Garbaczewski.

Po turnieju powiedzieli:

Krystian Rozkosz: – Jest to moje pierwsze złoto na MP low kick w kategorii senior. Walkę finałową cały czas prowadziłem na punkty i była pod moją kontrolą. Pod koniec dałem się trafić i jeden z sędziów zapunktował dla przeciwnika, dlatego wynik 2:1. Oczywiście stawiam na K-1, a MP low kick były tylko sprawdzianem

Jakub Tymiński: – Walka finałowa pod pełną kontrolą, starałem się przede wszystkim wykorzystywać błędy przeciwnika. Nigdy wcześniej nie walczyliśmy. Jest to mój drugi złoty w MP low kick, pierwszy w 2022, w 2023 roku nie wystartowałem i wróciłem na tegorocznych zawodach po rocznej przerwie od startów. Teraz przede mną MP K-1.

Paulina Stenka-Formela: – Start w Low Kicku był planowany, natomiast wszystko zależało od tego, czy moje studia mi na to pozwolą. Wszystko się jednak udało i mogłam wystartować w Mistrzostwach Polski w Low Kicku. Nie znałam swoich rywalek, oprócz Aleksandry Przytulskiej, z którą się spotkałam na Mistrzostwach Polski w Kick Light Ale nie spotkałyśmy się na ringu, w drabince byłyśmy rozstawione. Natomiast w półfinale spotkałam się również z zawodniczką z Klubu Złomiarz Team Gdańsk Laurą Kortonik. W walce finałowej zmierzyłam się z Julią Borowską. Przez całe 3 rundy prowadziłam dużą przewagą punktową, więc cały czas panowałam nad sytuacją podczas walki.

Oliwia Gajewczyk: – Walka finałowa przebiegła po mojej myśli i wygrałam pewnie 3:0. To był mój pierwszy pojedynek z Dominiką Hościło. To także mój szósty tytuł Mistrzyni Polski z rzędu w formule low kick, wliczając juniorki. Nigdy nie przegrałam walki w tej formule.

Szymon Majewski: – Z Hubertem walczyłem po raz pierwszy, jest to doświadczony zawodnik, z którym daliśmy bardzo dobrą i techniczną walkę. Był to mój pierwszy start na MP Low Kick i bardzo udany. Mistrzostwa były dosyć intensywne, ponieważ musiałem stoczyć 4 bardzo mocne pojedynki. Ring jest dla mnie nowością, ale czuję się w nim bardzo dobrze.

Aleksandra Mądraszewska: – Po raz 4 obroniłam tytuł Mistrzyni Polski Low Kick. W finale stoczyłam walkę z zawodniczką, z którą już czwarty raz spotkałam się w ringu. Kamila Gołębiewska jest zawodniczką zawsze przygotowaną dobrze kondycyjnie i siłowo. Porównując do ubiegłych lat (2022 i 2023 – red.) ten finał był najtrudniejszy. Do walki wyszłam skoncentrowana i od początku realizowałam plan. Po pierwszej rundzie dostałam cenne wskazówki od narożnika, dzięki którym to moja ręka powędrowała do góry po trzeciej rundzie.

Wyniki walk finałowych MP w Low Kicku:

+91kg Dawid Czyżewski (Golden Dragon Bydgoszcz) – Arkadiusz Górski (Rebelia Kartuzy) 3:0

-91kg Dominik Grzęda (TKKF Ognisko Siedleckie Siedlce) – Michał Wodecki (Fight Gym Lublin) 3:0

-86kg Eryk Niewęgłowski (Corpus Gym Gdańsk) – Dawid Uzarczyk (Gladiators Kick boxing Bełchatów) 3:0

-81kg Dominik Cinal (Paco Team Mysłowice) – Fabio Di-lalla (Uczniowski Klub Sportowy Armia Polkowice) 3:0

-75kg Szymon Majewski (Złomiarz Team Gdańsk) – Hubert Marcisz (Kick Boxing Małpka Zawiercie) 3:0

-71kg Jakub Tymiński (Hunter Gym Bydgoszcz) – Norbert Robak (Waleczna Lubelszczyzna Lublin) 3:0

-67kg Robert Soboń (Sportowy Klub Kickboxing Kielce) – Mateusz Białecki (Smok Toruń) 3:0

-63,5kg Patryk Herdzina (Stowarzyszenie Fight Club Knurów) – Adrian Dziubałtowski (Piotrkowska Szkoła Sztuk Walki Tom Center) KO 2

-60kg Damian Roll (Piotrkowska Szkoła Sztuk Walki Tom Center) – Konrad Baliński (Piotrkowska Szkoła Sztuk Walki Tom Center) wo

-57kg Krystian Rozkosz (Paco Team Mysłowice) – Radosław Sobczyk (KS Gym Fight Wrocław) 2:1

+70kg Oliwia Gajewczyk (Klub Sportowy Thor Szkoła Walki Ełk) – Dominika Hościło (Fight Gym Lublin) 3:0

-70kg Paulina Stenka-Formela (KTS-K GOSRiT Luzino) – Julia Borowska (Stowarzyszenie Sportowe Polkon Fight Legnica) 3:0

-65kg Aleksandra Niewiadomska (Legia Fight Club Warszawa) – Amelia Cymerman (Akademia Mieszanych Sztuk Walki Wilkowice) 3:0

-60kg Julia Stasiuk (KKS Sporty Walki Poznań) – Wiktoria Całka (KO Team Otwock) 2:1

-56kg Justyna Krosta (Niepołomicki Klub Karate Kyokushin) – Oliwia Kramarz (Stowarzyszenie Sportowe Polkon Fight Legnica) 3:0

-52kg Dominika Chylińska (Oświęcimski Klub Karate) – Weronika Grochowska (Ninja Academy Warszawa) 3:0

-48kg Aleksandra Mądraszewska (Champion Gdańsk) – Kamila Gołębiewska (Fight Club Radzymin) 2:1.