SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Boks
  3. Po zgrupowaniu w Zakopanem, Angelika Szymańska wyjeżdża do Japonii
Po zgrupowaniu w Zakopanem, Angelika Szymańska wyjeżdża do Japonii

Po zgrupowaniu w Zakopanem, Angelika Szymańska wyjeżdża do Japonii

0
0

Zajmująca 7 miejsce w rankingu olimpijskim i 8 na liście światowej Angelika Szymańska (-63kg) trenuje obecnie w Zakopanem, a następnie z trenerką Anetą Szczepańską wyjeżdżają na 3-tygodniowe zgrupowanie do Japonii. To bezpośredni etap przygotowań do Mistrzostw Świata w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Angelika Szymańska z KS Judo Szczepańska Team traci 98 punktów do 6 Holenderki Joanne Van Lieshout. Z kolei za Polką (4338 pkt) są Francuzka Clarisse Agbegnenou (4212) i Brytyjka Lucy Renshall (4194).

Jeśli Polka utrzyma lokatę w czołowej ósemce, będzie rozstawiona w turnieju Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

– Do 12 kwietnia jesteśmy w COS OPO w Zakopanem. Skupiamy się na przygotowaniu ogólnym i treningach techniczno-taktycznych. Z Angeliką trenuje Miłosz Bętkowski (Kuzishi Kielce), od tamtego roku pomagający w przygotowaniach do IO – mówi Aneta Szczepańska, Wicemistrzyni Olimpijska z Atlanty.

Do Japonii brązowa medalistka Mistrzostw Europy 2023 wyjeżdża 15 kwietnia i przebywać tam będzie do 5 maja.

– W pierwszej części będziemy trenować na Uniwersytecie Yamanashi, a następnie w Komatsu Tokio. Większy akcent chcemy postawić na walki z japońskimi judoczkami, które są dla nas wymagającymi przeciwniczkami. Oprócz randori będziemy oczywiście kontynuować treningi motoryczne – dodała trenerka współpracująca z Polskim Związkiem Judo.

Angelika Szymańska nie weźmie udziału w Mistrzostwach Europy w Zagrzebiu (25 – 28 kwietnia), ale wystartuje w Mistrzostwach Świata w Abu Dhabi (19 – 24 maja).