SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Wojownicy
  3. PŚ w Cali: ostatni szpadowy Grand Prix w tym sezonie!
PŚ w Cali: ostatni szpadowy Grand Prix w tym sezonie!

PŚ w Cali: ostatni szpadowy Grand Prix w tym sezonie!

0
0

Kolumbijskie Cali było gospodarzem kolejnego i ostatniego już w bieżącym sezonie turnieju z cyklu Grand Prix FIE w szpadzie.

W turnieju głównym tych zawodów znalazły się trzy nasze reprezentantki. Martyna Swatowską-Wenglarczyk (AZS AWF Katowice) pokonała w pierwszej rundzie Włoszkę Alessandrę Bozzę 15:9 ale w kolejnej uległa, tyko jednym trafieniem, jej rodaczce Roselli Fiamingo 14:15. Tak samo potoczyły się losy Ewy Trzebińskiej (także AZS AWF Katowice), która najpierw wygrała z Vittorią Siletti (Włochy) 13:7 ale w minucie dodatkowej kolejnej walki punkt zdobyła Chen Chen z Chin (14:15). Trzecia Polka, walcząca w czołowej 64, Kinga Zgryźniak (RMKS Rybnik) musiała uznać wyższość swojej pierwszej przeciwniczki Estonki Nelli Differt 7:15.

Równolegle z paniami na planszach w Cali rywalizowali szpadziści. Triumfował Japończyk Koki Kano, drugie miejsce wywalczył Węgier Gergely Siklosi a podium uzupełnili Mohamed Nada Saleh (Egipt) i Mate Tamas Koch (Węgry). Polacy nie wzięli udziału w zawodach.