SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Judo
  3. Puchar Europy Juniorów: Stanisław Piechota – liczę na rewanż ze Słowakiem Tomankiem
Puchar Europy Juniorów: Stanisław Piechota – liczę na rewanż ze Słowakiem Tomankiem

Puchar Europy Juniorów: Stanisław Piechota – liczę na rewanż ze Słowakiem Tomankiem

0
0

W dniach 13-14 kwietnia w Poznaniu odbędzie się Puchar Europy Juniorów. Bardzo ciekawie zapowiada się m.in. rywalizacja w kategorii -60kg, z udziałem 40 judoków, w tym Mistrza Polski Stanisława Piechoty i byłego Mistrza Europy Ksawerego Ignasiaka.

– Chciałbym zawalczyć m.in. ze Słowakiem Jozefem Tomankiem, z którym przegrałem ostatnio finał na Otwartym Pucharze Polski – mówi 19-letni Stanisław Piechota (Panda Warszawa).

Z kolei podczas MP Juniorów w Opolu wygrał on w finale z Ksawerym Ignasiakiem. Pojedynek trwał prawie 6 minut.

– Zwycięstwo z Ksawerym pokazuje mi, że jestem w dobrej formie. Jednak nie powiedziałbym, że dzięki niej mogę myśleć o medalu na PE Juniorów. Jeśli jestem skoncentrowany i daję z siebie wszystko na macie, medal przyjdzie sam – powiedział Stanisław Piechota.

Jaki przebieg miała walka z Ksawerym Ignasiakiem z klubu Conrad Gdańsk? – Od początku do końca była bardzo wyrównana. O moim sukcesie przesadziły determinacja, konsekwencja i wytrwałość – ocenił triumfator.

Łącznie na MPJ 2024 wygrał 4 pojedynki; w dogrywce pokonał także Maksyma Holembiovskija. – Natomiast ćwierćfinał i półfinał nie były bardzo wymagające i skończyłem je przed czasem. Do poznańskich zawodów też będę gotowy – dodał Mistrz Polski.

Dotychczas w PEJ Stanisław Piechota wywalczył jeden medal, brązowy niecały rok temu w Kownie. Niedawno wygrał 2 walki w seniorskim European Open w Warszawie.

– Jeśli chodzi o rzeczy do poprawy, uważam, że zawsze są jakieś. Po każdych zawodach trzeba wyciągnąć wnioski i coś poprawić. Jest miejsce na doskonalenie się. Celem na PE w Wielkopolsce są dobre walki i poprawienie 9 miejsca z 2023 roku – stwierdził Stanisław Piechota, uczestnik Mistrzostwa Europy Kadetów w 2022 roku w wadze -55kg.

W kat. -60kg w Poznaniu wystąpią m.in. lider rankingu światowego Kazach Talgat Orynbassar oraz jego rodacy Aldiyar Kargulov, Madi Serikov i Daniyar Kulushev.