SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Boks
  3. „Suzuki Boxing Night 27”: Azerowie bardzo trudnym rywalem!
„Suzuki Boxing Night 27”: Azerowie bardzo trudnym rywalem!

„Suzuki Boxing Night 27”: Azerowie bardzo trudnym rywalem!

0
0

Zdobywają medale Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy… Kilkanaście miesięcy temu świetnie pokazali się podczas Memoriału Leszka Drogosza. Azerowie będą rywalami polskich pięściarzy podczas niedzielnej (25 lutego) gali “Suzuki Boxing Night 27” w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

W ramach przygotowań do Mistrzostw Europy i kwalifikacji olimpijskich, nasi bokserzy zmierzą się z Azerami. Część z nich jest już dobrze znana naszym kibicom.

W listopadzie 2022 roku po zwycięstwie w zawodach imienia legendarnego Leszka Drogosza sięgnęli m.in. 51 kg Masud Yusifzada (finał z Jakubem Słomińskim), 57 kg Umid Rustamov, 63,5 kg Malik Hasanov, 67 kg Nabi Isgandarv (finał z Pawłem Sulęckim), 86 kg Loren Alfonso Dominguez (finał z Klemensem Szczepaniakiem).

Walki z Azerami wygrywali m.in. Damian Durkacz 71 kg, Bartosz Gołębiewski 75 kg i Mateusz Bereźnicki 92 kg.; drugi w Bangkoku

Już za kilka dni z Masudem Yusifzadą zmierzy się z Nikolas Pawlik, a przeciwnikiem Nabiga Isgandarova będzie Mateusz Grejber. Łącznie zaplanowanych jest 9 pojedynków. Szczególnie ciekawie zapowiada się rywalizacja w wadze 75 kg Michała Jarlińskiego z 31-letnim Kamranem Sahsuvarlim, który stawał na podium olimpijskim, a także MŚ i ME.

Pierwsze półrocze w boksie zapowiada się bardzo ciekawie. Już wkrótce pierwszy z dwóch tegorocznych, światowych turniejów kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu (zawody odbędą się  w Busto Arsizio; drugi w Bangkoku). Następnie Mistrzostwa Europy w Belgradzie i w naszym kraju gale Suzuki Boxing Night, organizowany przez Polski Związek Bokserski i Suzuki Motor Poland we współpracy ze Sponsorami i Partnerami.

Bilety do nabycia na eBilet: https://www.ebilet.pl/sport/sporty-walki/suzuki-boxing-night