SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Boks
  3. Turniej „Strandja” w Sofii: utytułowane Chinki półfinałowymi rywalkami Polek
Turniej „Strandja” w Sofii: utytułowane Chinki półfinałowymi rywalkami Polek

Turniej „Strandja” w Sofii: utytułowane Chinki półfinałowymi rywalkami Polek

0
0

Po znakomitych walkach i zwycięstwach z medalistkami Mistrzostw Świata, Sandra Drabik (54 kg) i Aneta Rygielska (66 kg) spotkają się z kolejnymi utytułowanymi zawodniczkami w sobotnich półfinałach turnieju „Strandja” w Sofii.

Nasze pięściarski mają na koncie sporo sukcesów, są świetnymi pięściarkami, a klasę sportową pokazały m.in. we wczorajszych ćwierćfinałach. Sandra Drabik wygrała z Jutamas Jitpong z Tajlandii, srebrną i brązową medalistką Mistrzostw Świata (2022, 2023). Z kolei  Aneta Rygielska pokonała Irlandkę Lisę O’Rourke, Mistrzynię Świata z 2022 roku.

W piątek nasze zawodniczki nie boksują, a w sobotę zmierzą się z Chinkami, Sandra Drabik z Yuan Chang i Aneta Rygielska z Liu Yang.

Po wygranej z byłą Mistrzynią Świata, teraz Wicemistrzyni Europy Aneta Rygielska będzie rywalizować z aktualną Mistrzynią Świata (2023) i srebrną medalistką MŚ z 2019 roku – tak wyglądają dokonania Liu Yang.

Natomiast Yuan Chang, rywalka medalistki ME Sandry Drabik, wygrała Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie w 2014 roku, zaś w Igrzyskach Azji zdobyła złoto w 2018 roku i srebro w 2022 roku. Dwa lata temu w tych zawodach zwyciężyła Liu Yang.

Niewiele zabrakło, aby w dzisiejszych półfinałach doszło do większej liczby polsko-chińskich pojedynków. Między innymi Elżbieta Wójcik (75 kg) mogła trafić na Li Qian, Wicemistrzynię Olimpijską z Tokio oraz złotą i srebrną medalistkę MŚ (2018, 2014).

Reprezentantki Polski przygotowują się do kwalifikacji olimpijskich. Turniej we Włoszech już za 3 tygodnie.