SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Judo
  3. Wicemistrzyni Świata Angelika Szymańska trenuje w Giżycku
Wicemistrzyni Świata Angelika Szymańska trenuje w Giżycku

Wicemistrzyni Świata Angelika Szymańska trenuje w Giżycku

0
0

Przygotowująca się do debiutu w Igrzyskach (Paryż 2024) Angelika Szymańska, aktualna Wicemistrzyni Świata kategorii -63kg, trenuje na zgrupowaniu reprezentacji Polski w Centralnym Ośrodku Sportu Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Giżycku.

– Angelika przebywa na 10-dniowym zgrupowaniu w Giżycku, na którym podtrzymujemy motorykę i dalej ćwiczymy elementy techniczno-taktyczne pod konkretne przeciwniczki – mówi Aneta Szczepańska, trenerka przygotowująca utytułowaną judoczkę do startu w IO we Francji.

W światowym rankingu wagi -63kg Angelika Szymańska zajmuje 4 miejsce, a przed nią są Holenderka Joanne Van Lieshout, Kanadyjka Catherine Beauchemin-Pinard i Kosowianka Laura Fazliu.

Reprezentantka Polski ma w dorobku m.in. srebro MŚ, brąz ME, 3 finały Grand Slam (złoto, 2 srebra), tytuł Młodzieżowej Mistrzyni Europy, a także srebro MME, wicemistrzostwo kontynentu juniorek.

Kadrowiczki i kadrowicze, w tym z reprezentacji młodzieżowej, będą trenować w mazurskim ośrodku olimpijskim do 27 czerwca. Na obozie przebywają m.in. Oliwia Kutyła, Amelia Konfisz, sparingpartner Miłosz Bętkowski.

Olimpijski turniej judo we francuskiej stolicy potrwa od 27 lipca do 3 sierpnia.

Trenerka Angeliki Szymańskiej, Aneta Szczepańska w wieku 22 lat została Wicemistrzynią Olimpijską w Atlancie (1996 rok) w wadze -66kg.