SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Judo
  3. Amelia Ptasińska zapisała się w historii! Polka z tytułem Mistrzyni Europy Kadetek!
Amelia Ptasińska zapisała się w historii! Polka z tytułem Mistrzyni Europy Kadetek!

Amelia Ptasińska zapisała się w historii! Polka z tytułem Mistrzyni Europy Kadetek!

0
0

Trwa świetna passa polskich judoków w rozgrywanych w Sofii Mistrzostwach Europy Kadetów. Po srebrnych medalach Barbary Twarowskiej -48kg i Jakuba Kurowskiego -60kg, w piątek złoto zdobyła Amelia Ptasińska -63kg.

Wcześniej tytuły w ME Kadetów wywalczyli tylko Marcin Gmurek w 2010 roku i Kamila Pasternak w 2012 roku.

Amelia Ptasińska wygrała dzisiaj aż 6 walk, kolejno z Islandką Heleną Bjarnadottir, Turczynką Sinem Oruc, Belgijką Aichą Deschepper, Włoszką Mailą Pagliaro, Ukrainką Ilarią Tsurkan i w finale z Viktorią Martynenko (AIN).

To był fantastyczny występ naszej judoczki, a po dwóch dniach Biało-Czerwoni są w trójce najlepszych reprezentacji na ME.

W tej samej kategorii -63kg mieliśmy w półfinale też Hannę Zaitsevą. Odniosła zwycięstwa w pojedynkach z Gruzinką Mariam Natelauri, Ukrainką Kristiną Opanasenko, Niemką Sveyarike Konrad. Niestety później przegrała z Viktorią Martynenko i o brąz z Hiszpanką Martiną Obrador Gonzalez.

Tak znakomitego występu kadetów jeszcze nie mieliśmy, a to przecież nie koniec zawodów w Bułgarii. W sobotę walczy m.in. Zuzanna Banaszewska +70kg, brązowa medalistka ubiegłorocznych Mistrzostw Świata. W niedzielę zaś rywalizacja drużyn mieszanych.

A dzisiaj walczyli, choć niestety bez powodzenia, także: -66kg Jakub Grubelski, -52kg Marika Moś i -57kg Emilia Bielawska.