SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576

 

  1. Home
  2. Judo
  3. Angelika Szymańska i Aleksandra Kowalewska trenują w Japonii
Angelika Szymańska i Aleksandra Kowalewska trenują w Japonii

Angelika Szymańska i Aleksandra Kowalewska trenują w Japonii

0
0

Przygotowująca się do Mistrzostw Świata i Igrzysk Olimpijskich Angelika Szymańska (-63kg) rozpoczęła zgrupowanie w Japonii. Wraz z nią trenuje utalentowana Aleksandra Kowalewska (-70kg), która w tym roku kończy wiek juniorki, a startować będzie także w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Pile.

– Na Uniwersytecie Yamanashi trenujemy do 25 kwietnia, potem przenosimy się do Tokio, gdzie do 30 kwietnia mamy zaplanowane treningi w Komatsu i Kodokanie. A z kolei 1-5 maja kolejna praca szkoleniowa w Uniwersytecie Taiiku w stolicy japońskiej – mówi Aneta Szczepańska, trenera klubowa Angeliki Szymańskiej.

Po zgrupowaniu w Zakopanem, duet Szczepańska – Szymańska uda się do Azji.

– Skupiamy się tu głównie na sparingach, czyli randori. Treningi na macie w Yamanashi odbywają się w godz. 16:30-19:00. Wcześniejsze treningi, to zajęcia z motoryki – powiedziała Aneta Szczepańska, Wicemistrzyni Olimpijska, Wicemistrzyni Europy i brązowa medalistka Mistrzostw Świata.

W dniach 19-24 maja Angelika Szymańska, brązowa medalistka ubiegłorocznych ME, będzie startować w MŚ w Abu Dhabi. Kategoria -63kg będzie walczyć na tatami dokładnie 21.05.

– Do Mistrzostwa Świata mamy miesiąc. Jeśli chodzi o Japonię, Angelika ostatnio tutaj trenowała przed GS w Baku, we wrześniu 2023 roku. Zwyciężyła w turnieju w Azerbejdżanie – dodała trenerka.

Obecnie w rankingu olimpijskim i światowym 24-letnia Angelika Szymańska zajmuje 7 lokatę.