SPONSORZY
  • krex
  • energo
  • tlo-msz1200-1038x576
  1. Home
  2. Sporty z bronią
  3. Bardzo dobry występ polskich szablistek w Limie na zakończenie sezonu Pucharów Świata
Bardzo dobry występ polskich szablistek w Limie na zakończenie sezonu Pucharów Świata

Bardzo dobry występ polskich szablistek w Limie na zakończenie sezonu Pucharów Świata

0
0

Bardzo dobry występ drużyny polskich szablistek w Pucharze Świata w Limie. Nasze reprezentantki w składzie: Zuzanna Cieślar, Julia Cieślar, Maria Więckiewicz, Gabriela Wójcik uplasowały się tuż za podium i zajęły bardzo dobre 4. miejsce.

Awans do półfinału biało-czerwone zapewniły sobie zwyciężając z reprezentantkami Azerbejdżanu 45-44. Walka o wielki finał Turnieju zakończyła się zwycięstwem (45-24) przeciwniczek, Rosjanek, występujących pod neutralną flagą.

W walce o brązowy medal biało-czerwone podjęły reprezentantki Węgier. W walce o podium Polki musiały uznać wyższość swoich przeciwniczek 45-36. Czwarte miejsce w Pucharze Świata to bardzo dobry wynik.

Turniej indywidualny

W sobotę biało-czerwone rywalizowały w turnieju indywidualnym. W najlepszej „64” turnieju zobaczyliśmy dwie Polki: Zuzannę i Julię Cieślar. Pierwsza z nich zakończyła rywalizację na 34. miejscu a druga na 59.

Lima 22-24 May 2026 Women’s Sabre World Cup In photo: POL Photo by Zsolt Nekifor #BizziTeam